Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı anlamı
Ana Sayfa »Atasözleri ve Anlamları » Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı anlamı

Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı anlamı

   

Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı anlamı

Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

Deyim ise; Genellikle gerçek anlamından uzaklaşmış birden çok sözcükten oluşan, bir kavramı ya da durumu karşılayan kalıplaşmış sözcük gruplarıdır.

Köpeklerin duası kabul olsa gökten kemik yağar

* Eğer art niyetli, aşağılık kişilerin istedikleri yerine gelseydi, onlar mutlu olurken dünya kötülüklerle dolar; iyilere de barınacak yer bulunamazdı. Şükür ki bunların dilekleri yerine gelmemektedir.

* Aşağılık kimsenin değerli birşey istemesi mümkün değildir. O, sadece midesini düşünür. Böyle birinin duası kabul olsaydı, dünya çekilmez olurdu.

* Her şey aşağılık insanların istediği gibi olsaydı, dünya yaşanmaz olurdu. Dünyayı yaşamaya değer kılan, onu güzelleştirmek için çalışan iyi insanların bulunmasıdır. îyi insanların yaptığı bütün iyi şeyleri yıkmaya, baltalamaya çalışan kötüler hep olur. Ancak onların bu çabası hep boşuna gider. Çünkü iyilerin sayısı, hep kötülerden fazla olur. İyiler kötüleri etkisiz hale getirmek için sürekli çalışırlar. Tek amaçları insanlara daha güzel bir dünya yaratmak içindir. JZaten her şey insanların kötülüğünü isteyen aşağılık kişilerin istediği gibi olsaydı, dünya yaşanmaz olurdu.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna