Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır anlamı
Ana Sayfa »Atasözleri ve Anlamları » Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır anlamı

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır anlamı

   

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır anlamı

Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

Deyim ise; Genellikle gerçek anlamından uzaklaşmış birden çok sözcükten oluşan, bir kavramı ya da durumu karşılayan kalıplaşmış sözcük gruplarıdır.

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır

* Herkesin kendine özgü bir çalışma yöntemi, bir iş yapma biçimi vardır. Çünkü kişilikleri, bilgileri, yetenekleri, yöntemleri ve yolları birbirinden farklıdır.

* Her insanın kendine özgü bir çalışma yolu, yöntemi, iş yapma biçimi vardır. Farklı kişiler aynı işi başarılı bir şekilde yaptıklarında kendilerine özel bir yol izlerler ve sonuca aynı şekilde ulaşırlar. Dünya hayatındaki herşey için bu şekilde geçerlilik söz konusudur.

* Her kişinin kendine özgü bir davranış biçimi vardır. Bütün insanlardan aynı davranışta bulunmalarım beklememeliyiz. Kişilerin bilgi, görgü ve tecrübelerine göre değişik davranış biçimi ortaya koyacaklarını kabu1 etmemiz gerekir. Kişilerden kendi bakış açımıza göre, yalnız kendi isteğimize göre davranmalarını istemek, büyük bir yanılgı olur. Davranışların değişkenliği kişinin özgürlüğünün, özgür olmak istemesinin bir belirtisi olarak düşünülmeli, zararına inanmadığımız sürece, değişik davranışlara saygı duymalıyız.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna