Gün doğmadan neler doğar atasözünün anlamı
Ana Sayfa »Atasözleri ve Anlamları » Gün doğmadan neler doğar atasözünün anlamı

Gün doğmadan neler doğar atasözünün anlamı

   

Gün doğmadan neler doğar atasözünün anlamı

Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

Deyim ise; Genellikle gerçek anlamından uzaklaşmış birden çok sözcükten oluşan, bir kavramı ya da durumu karşılayan kalıplaşmış sözcük gruplarıdır.

Gün doğmadan neler doğar

* Yüce Allah`tan başka kimse yarının ne getireceğini bilemez. Yarın birçok değişikliklere gebedir. Beklenmedik bir sırada umut verici durumlarla da karşılaşma imkânı vardır.

* Yarın ne gibi olaylar çıkacağını kimse bilmez. Kötü bir durum bir gün sonra düzelebilir; iyibir durum kötüleşebilir. Kim bilir, daha neler olur.

* İnsan, içinde bulunduğu durum ne kadar kötü olursa olsun hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmamalıdır. Yaşadığı mutluluğun devamından da güvende olmamalıdır. Yarın karşısına neler çıkacağını kimse bilemez. Kötü bir durum birgün sonra düzelebilir; iyi bir durum kötüleşebilir. Kim bilir, daha neler olur.

* Yarının neler getireceğini kesin olarak kimse bilemez. İnsan geleceğe olan umudunu yitirmemelidir. Geleceğe güvenle bakabildiği sürece yaşama daha çok sarılır. Olayları yalnızca içinde yaşadığımız zamana göre değerlendirmemeliyiz. Gelecekte şartlar değişebilir. Yarınlar ummadığımız durumları yaratabilir. İyi durumlar kötüye, kötü durumlar da iyiye gidebilir. Böyle düşündüğümüz taktirde, kendimizi asla umutsuzluğa kaptırmaz, içimizdeki umudu canlı tutarız. Bazı olayları zamanın bizden daha iyi çözümlediği unutulmamalıdır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna