Can boğazdan gelir anlamı
Ana Sayfa »Atasözleri ve Anlamları » Can boğazdan gelir anlamı

Can boğazdan gelir anlamı

   

Can boğazdan gelir anlamı

Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

Deyim ise; Genellikle gerçek anlamından uzaklaşmış birden çok sözcükten oluşan, bir kavramı ya da durumu karşılayan kalıplaşmış sözcük gruplarıdır.

Can boğazdan gelir

* İnsanın hareketli ve üretken bir yaşam sürdürebilmesi için beslenme biçimine dikkat etmesi gerekir.

* İnsan, vücudu için gerekli olan gıdaları almak zorundadır. Onun yaşaması yemesi, içmesine bağlıdır. Boğazına bakmayan kişinin sağlığı, hayatı tehlikeye düşer.

* İnsan yaşamının sürmesi yemeğe bağlıdır. Her canlı gibi insanın da beslenmeye ihtiyacı vardır. Bütün organlar besinlerini insanm yediği besinlerden karşılar. Yemeğe önem verildikçe organizmanın sağlıklı yaşaması mümkün olur. Yeterince beslenemeyen kısa bir zamanda hasta olmakla karşı karşıya kalır. Sağlıklı yaşamak için alman besinlere dikkat etmeli, gerekli besinler ihmal edilmeden alınmalıdır. Ancak yeterli besin alındıktan sonra, diğer ihtiyaçlara da değer vermeli, onları karşılamalı. Yalnızca besin ile de insanın yaşamını sürdüremeyeceği de unutulmamalı. Giyinme, barınma ve sosyal ihtiyaçlara da yer verilmelidir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna