Abdal düğünden, çocuk oyundan usanmaz atasözünün anlamı
Ana Sayfa »Atasözleri ve Anlamları » Abdal düğünden, çocuk oyundan usanmaz atasözünün anlamı

Abdal düğünden, çocuk oyundan usanmaz atasözünün anlamı

   

Abdal düğünden, çocuk oyundan usanmaz atasözünün anlamı

Atasözü Nedir? Abdal düğünden, çocuk oyundan usanmaz anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Aba zamanı yaba , yaba zamanı aba alınır anlamı...

Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

Abdal düğünden, çocuk oyundan usanmaz

* Bir kimse sevdiği işi döne döne ve uzun süre yapmaktan bıkmaz.

* Kimi insanlar yaptıkları işten zevk duyarlar ve onu bırakmak istemezler; bu işi sürekli olarak, tekrar tekrar yapmaktan da hiç bıkkınlık duymazlar.

* Kişi sevdiği işi sürekli yapmaktan usanmaz. urada abdal, düğünlerde davul, zurna çalan çingene anlamında kullanılmıştır. Düğünden düğüne koşturan, bu işi severek yapan abdallar, asla yorgunluk duymazlar. Çocuklar da tıpkı onlar gibi oyunu çok sevdikleri için, oynadıkları sürece oynamak ister, yorulduklarını anlamazlar. Ancak, akşam olup yatağa girince yorgunlukları kendini gösterir, hemen uyuyuverirler.

Bizler de severek bir işi yaptığımız zaman, ne kadar çalışsak da yorgunluğumuzu duymayız. Sevilen işin yarattığı mutluluk, bütün zorluklan yenmemizde bize yardımcı olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna