Rüyada İsrafil (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada İsrafil (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada İsrafil (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada İsrafil (a.s.) görmek ile alakali tabirler, Rüyada İsrafil (a.s.) görmek ne anlama gelir? Rüyada İsrafil (a.s.) nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve İsrafil (a.s.) dini rüya tabirlerinde İsrafil (a.s.) anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyanızda İsrafil (a.s.)'m sur'a üflediğini ve bunu da ancak sizin duyduğunuzu görmeniz; vefat edeceğinize, o bölge halkının sur'u işittiklerini zannetse, o bölgede ölümün çoğalacağına, bazı tabircilere göre zulümden sonra o bölgede adaletin hâkim olacağına ve zâlimlerin helak olacaklarına yorumlanır. Rüyada İsrafil (a.s.)'ı görmek; askeri silâhlandırmaya ve hazırlamaya, yorucu bir yolculuğa, korkuya ve telâşa kapılmaya işaretle tabir olunmaktadır.


İhya Rüya Tabirleri : Dört büyük melekten İsrafil Aleyhisselamı görmek hayırlı haber almaya, kazançlı bir işe başlamaya, kazançlı yolculuğa, Onun Sur'a üflediğini ve yalnız kendisinin duyduğunu görmek vefat etmeye, Bu suru görmek büyük olayların meydana gelmesine, Birinci surru işitmek salih kimselerin kurtuluşuna, zalim, kafir ve iki yüzlülerin helakine, İkinci suru işitmek geçiminin devam etmesine, gizli tutulan şeylerin açığa çıkmasına, İsrafil Aleyhisselamın üflediği surunu bir bölgedeki herkesin duyduğunu görmek, zalimlerin helak olmasıyla orada adaletin tekrar sağlanmasına, mazlumların ve iyi insanların kurtulmasına delalet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna