Rüyada Yıldırım Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Yıldırım Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Yıldırım Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Yıldırım görmek ile alakali tabirler, Rüyada Yıldırım görmek ne anlama gelir? Rüyada Yıldırım nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Yıldırım dini rüya tabirlerinde Yıldırım anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : Bir yere yıldırım düşmesi azaba, hastalığa, yalan haberlere, hoşa gitmeyen sözlere, kıtlığa; Yıldırım günah işleyenler için korkuya yahut ödenecek borca, Bir yere yıldırım düşmesi, oraya zalim bir yöneticinin gelmesine, Yıldırımın bir yere düşüp oraya zaarar vermediğini görmek, devlet adamlarının o yere ilgi göstermelerine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Yıldırım düşmesi, o bölgede yaşayanlar için azap işaretidir.
Kirmani demiştir ki: Yıldırım düştüğünü bilhassa yağmur gibi yağdığını görmek; harbe, dolayısıyle kan dökülmesine ve fitne çıkmasına delalettir.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: düşen yıldırımın kendisini yaktığını gören, hükumetten ceza alıp mahvolur yahut bir felakete uğrar ve hastalanır. Yıldırımın isabet etmesi, padişah tarafından korkutulmaya işaret eder. Bir beldeye düşüp yeri yakması, o bölgeyi bir hükümdarın istila edeceğine, şiddetli bir harbe, fitneye veya bulaşıcı hastalığa delalettir. Düşen yıldırımda ateş olmazsa o mahalle girecek padişah, adalet ve barışla muamele eder.
Bir haneye yıldırım düştüğünü görmek; rüya sahibinin bir validen veya hakimden zarar göreceğine, evde hasta varsa; vefat edeceğine, yolcusu varsa; hırsızlarla karşılaşacağına işarettir.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen yıldırım bir yere düştüğünde azaba işarettir. Çünkü yıldırım ölüm manasınadır. Yıldırım, hastalığa ve yaktığı kimse hakkında yalan haberiere ve hoşa gitmeyen sözlere işarettir.Yıldırım düştüğü yerde faydalı olan bir şeyi yakarsa, borç ve orada çıkaracak kıtlığa işarettir. Yıldırım, günah işleyen kimse için, korkuya ve ödenmesi gereken borçlara işarettir. Yıldırım, feryat etmeye veya mahvolacak veya borçlanılacak büyük bir hususa işarettir.Yıldırım düştüğü yere zalim bir devlet başkanının gelmesine işarettir.Yıldırım çetin bir ölüme, yangına, yıkılma vs. gibi şeylere de işarettir.Hasta olan birisi evine yıldrım düştüğünü görse ölür. Kaybolmuş bir kimsesi varsa, ölüm haberi gelir. Evinde şüphe verici bir durum varsa, oraya bir vali gelir ve o ev emniyet tarafından nezaret altında bulundurulur.Yıldınmiarın birbiri ardınca evlere düştüğünü görse, eşkıyaların gizlice halk içine girmelerine veya hacı ile mücahidlerin gelmelerine ya da halka ödettirilecek borçlara işarettir.Birbiri ardınca bağ ve bahçelere düşen yıldırımlar, afet, bela, vergi ve oraya zulüm ve fesadın istila etmesine işarettir.Yıldırım, şiddetli korkuya da işarettir. Bir kimse rüyada bulunduğu şehire yıldırım düştüğünü ve oraları yaktığını görse, devlet reisinin o şehire gelmesinden dolayı çıkacak fesatlığa veya o şehirde harp ya da kıtlık olacağına işarettir. Bazı tabirciler, yıldırımın zararsız bir şekilde düşmesi, devlet reisinin o şehire ilgi göstermesine işarettir, şeklinde yorumlamışlardır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna