Rüyada Yağlar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Yağlar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Yağlar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Yağlar görmek ile alakali tabirler, Rüyada Yağlar görmek ne anlama gelir? Rüyada Yağlar nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Yağlar dini rüya tabirlerinde Yağlar anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.
 

Seyyid Süleyman : Danyal (A.S.) demiştir ki; yağ, mal ve ni'mettir. Bir rivayete göre mirasla tabir olunur. Belsem (*) (pelesenk) zambak gibi ağır yağlar, ilim ve hikmetle tevil olunurlar. Pelesenk yağı; büyüklerden menfaat, yasemin yağı; ehl-i Hindden fayda, menekşe yağı; ziraatçilerden istifade, nilüfer ve süsen yağları; büyüklerden hayır görmektir.
Ibn-i Sirin diyor ki: Vücuduna yağ bulaştığını (ne yağı olursa olsun) gören, hastalanır. Yağı israf etmeksizin başa sürmek; sıhhat ve zinete delalettir. Bir şeyin yağını çıkardığını gören, mühim bir işle meşgul olup, hayırseverliği ile şöhret kazanır.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Yağ yemek ve israf etmeksizin yağlanmak; zinet ve sağlıktır. Yağ israf olunursa, rüya üzüntüyle yorumlanır. Bıyığını ve göğsünü yağladığını gören, yalan yere yemin eder.
Ismail El Eş-as'a göre zeytin yağının dışındaki yağlar, üzüntü ile tabir olunurlar. Zeytin yağı yemek, mala işarettir. Susam yağı görmek; hayır ve menfaattir. Badem yağı, haşin bir şahıstan gelecek malın habercisidir. Bir rivayete göre, şifa ve rahatı ifade eder.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla yorumluyor: Güzel cariye, övgü, güzellik, menfaat, iyi söz, ve güzel huy. Kötü kokulu ve bozuk yağlar; ahlaksız zevce, fasık (dinsiz) bir adam ve çirkin söz demektir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyasında susam sıktığını ve yağ çıkardığını gören, büyük mertebeye nail olur.

 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna