Rüyada Sancak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sancak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sancak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sancak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sancak görmek ne anlama gelir? Rüyada Sancak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sancak dini rüya tabirlerinde Sancak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyada sancak görülmesi değişik şekillerde tabir olunmaktadır. İbn-i Kesîr’in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında elinde sancak olduğunu görmesi; o kimsenin bir yolculuğa çıkacağına, rüyasında büyük bir devlet adamının kendisine bir sancak teslim ettiğini görmesi; sancak yeşil veya beyaz ise; o kimsenin yüksek bir mevkiye geleceğine, şeref ve itibarının artacağına işaret şeklinde yorumlanır. Rüyada sarı sancak görülmesi; hastalığa, kırmızı sancak görülmesi ise şan ve şerefe yorumlanır. Kişinin rüyasında sadece sancak görme si; o kişinin doğruluğuna delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Saygın bir işe ve meşhur bir yöneticiliğe; Sancak alime, öndere, kahraman, yiğit, cömer, salih ve dendine uyulan kimseye; Askeri sancak, kendisine tabi olunan bilgine, yönetici ya da varlıklı kimseye, Kırmızı sancak savaşa, Yeşil sancak hayırlı yolculuğaa, Beyaz sancak yağmura, Siyah sancak ordunun önünde görülürse mutlak zafere, gönderde görülürse az yağışa, Sarı bayrak zayıf ve savaşa hazır olmayan askerlere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bayrak.)


Seyyid Süleyman : Rüyada sancak görmek; alim, zahid, kahraman, zengin veya halka lider olacak, meziyet sahibi bir insanla yorumlanır. Elinde sancak gören, böyle bir zatla arkadaş olur ve ondan hayır görür. sancağın elden düşmesi, bu tabirin zıddıdır.
Kirmani demiştir ki: Bu rüya; sefere, makam ve itibara delalet eder. Devlet başkanının veya yardımcılarından birinin kendisine bilhassa beyaz yahut yeşil sancak verdiğini gören, bir mertebe ve şerefe nail olur. Sarı sancak, hastalığa işarettir. Siyah sancak; halifeler, kadılar ve hatipler için iyidir. Diğerleri için hayra yorulmaz.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Sancak, kadın için eşe delalettir. Herhangi bir suretle sancak gören kadın, evlenir. Kırmızı sancak; harb, sarı sancak; musibet ve hastalık, yeşil sancak; hayırlı bir sefer, beyaz sancak; bereketli yağmura, siyah sancak ise, kıtlık ve pahalılığa işarettir. Bir rivayete göre, sancak görmek; doğru yola yönelmektir.
Cafer-i Sadık sancak rüyasını şeref, sefer, makam, itibar ve iyi hal ile tabir ediyor.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna