Rüyada Nisa Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Nisa Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Nisa Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Nisa Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Nisa Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Nisa Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Nisa Suresi dini rüya tabirlerinde Nisa Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyada Nisa Suresi’nin okunduğunun görülmesi değişik şekillerde yorumlanır. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Nisa Suresi'ni okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kişinin hiç beklemediği bir yerden bir mirasa konacağına ve akrabalarının da çoğalacağına işaret eder. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: O kişinin idare edilmesi çok zor olan bir hanımla evleneceğine, eğer ilim öğrenmek isteyen birisi ise, çalışıp başarıya ulaşacağına yorumlanır. Hz. Ali (r. a. )'ın yorumuna göre: O kimsenin güzel konuşan, insanlarla çok iyi anlaşan, onların söylediklerine inanan ve kendi fikirlerini de onlara kabul ettiren, mantık sahibi ve akıllı bir kimse olduğuna işaret eder. Bazı tabircilere göre: O kimsenin zengin hanımlarla evlenerek onların malından yer ve uzun bir ömürden sonra mirasını da o hanımlara bırakarak vefat edeceğine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin'in kavline göre, bu Sureyi rüyasında okuyan yahut okunduğunu gören; miras yer, aile fertleri ve akrabaları çoğalır.
Kirmani diyor ki: Uzun ve hayırlı bir ömür sürer.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Halk arasında aziz olur. Doğru istikametiyle ve iffetiyle (namusuyla) tanınır.
Abdulgani'ye göre, huysuz bir kadına müptela olur. Ilim talep ediyorsa bunu başarır.
Hz. Ali ve Hz. Hamza'ya göre rüya sahibi kuvvetli, ikna edici bir konuşma kabiliyetine sahip olur. Sohbetlerinde çok delliler getirir.
Ibn-i Fuzale ile Kesai'nin yorumları da böyle. Bazı tabircilere göre rüya sahibi; miras taksim eder. Uzun ömrünün ardından mirası kadınlara kalır. Zengin kadınlarla sohbet eder. Onlardan miras yer


MollaCami Tabiri : Rüyada Nisa süresini veya ondan bir parça okumak,rüya sahibinin ömrünün sonunda geçinemiyeceği bir kadınla evlenmesine işarettir. Rüya sahibi talebe ise, ilminde mahir olmasına işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna