Rüyada Medine-i Münevvere Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Medine-i Münevvere Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Medine-i Münevvere Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Medine-i Münevvere görmek ile alakali tabirler, Rüyada Medine-i Münevvere görmek ne anlama gelir? Rüyada Medine-i Münevvere nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Medine-i Münevvere dini rüya tabirlerinde Medine-i Münevvere anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Hz. Peygamber (a.s.)'ın kabrinin bulunduğu Medine-i Münevvere'yi rüyada görmek her zaman için hayra vesiledir. Bir kimsenin rüyasında Medine-i Münevvere'nin kapılarının birisi önünde veya Hücre-i Saadet'in kapısı önünde durup tövbe ettiğini görmesi; o kimsenin tövbesinin kabul edileceğine delaletle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında Hz. Peygamber (a.s.)'in kabrinden nur çıktığını görmesi; o kimsenin dini yönden şerefinin artacağına, kişinin rüyasında Kabr-i Şerif ile Minber-i Şerif arasında bulunduğunu görmesi; 0 kimsenin cennet ehlinden olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında Kabr-i Şerifi kendi evinde görmesi; o kişinin Hz. Peygamber (a.s.)'in şefaatine nail olacağına, kişinin rüyada Hücre-i Şerifi süpürdüğünü görmesi; o kimsenin dünya ve âhirette mutlu olacağına, kişinin rüyasında Hücre-i Şerifi yıkadığını görmesi o kimsenin bütün dualarının kabul olacağına, kişinin rüyasında Hücre-i Saadet'e arkasını dönerek oturduğunu görmesi; o kimsenin sünneti terk ettiğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Medine-i Münevvere'ye doğru gittiğini görmesi; o kimsenin hidayete doğru yol aldığına, kişinin rüyasında haremin minberinde hutbe okuduğunu veya orada okunan hutbeyi dinlediğini görmesi; o kimsenin Hz. Peygamber (a.s.)'in sünnetlerine ve vasiyetlerine uyduğuna işaret eder. Rüyanızda haremde namaz kıldığınızı görmeniz; sevabınızın çokluğuna ve cennet kapılarının size açılacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Peygamberimizin (s.a.v.) aydınlık şehri olan Medine'yi görmek yahut oraya girmek, din ve dünya ile ilgili birçok hayır ve iyiliklerin meydana gelmesine; Medine'yi görmek güzel geçime, emniyet ve güvene, rahmet ve mağfirete, üzüntüden ve diğer sıkıntılı ddurumlardan kurtuluşa, Medine, bir yere göç eden insan için orada hayır ve berekete nail olmaya, Kendini Mescid-i Nebevi'nin kapısında yahut Hücre-i Saadet'in önünde görmek tövbe etmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Medine din ve dünya hayatı için hayırdır. Harem-i Nebi'de bulunmak, selamet ve berekettir. Harem-i Serif'in kapıları önünde veya Hücre-i Saadet'in kapısı önünde durup tevbe eden; istiğfar etmeye muvaffak olur. Hz. Peygamber Efendimizin kabirlerinden nur yükseldiğini görmek; büyük hayır ve şereftir. O'nun mübarek kabirleriyle, minber arasında durmak; Cennet ehlinden olmaya işarettir. Buralarda yakışıksız bir şey görmek, iyi değildir.
Kabr-i Nebi'yi evinde gören, şefaate mazhar olur. Buraları süpürmek, yıkamak; iki cihanda mes'ut olmaya delalettir. Hücre-i Saadete arkasını dönüp oturan, sünneten uzaklaşır. Burada ağlayan, şefaate nail olur. Çok sevinir. Hz. Peygamberimiz (S.A.V.)in sahabelerinden birinin kabrini ziyaret ettiğini gören, O'na tabi olur.
Cafer-i Sadık, bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Emniyet, rahmet, selamet, mağfiret, güzel rızk, Cennet, doğru yol, Medine-i Münevvere'ye gitmek üzere yolda olduğunu gören, hidayet bulur. Haremde oturmak, hutbe dinlemek, namaz kılmak; daima büyük sevaba ve hayra delalet eder. Haremyenden birinde komşu olduğunu görenin, ibadeti devamlı olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna