Rüyada Kuyu Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kuyu Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kuyu Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kuyu görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kuyu görmek ne anlama gelir? Rüyada Kuyu nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kuyu dini rüya tabirlerinde Kuyu anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : • Hile ve aldatmaya, • Bir kimse için kuyu kazmak o kimseye hile yapmaya; başkası için kazdığı kuyuya kendisinin düştüğünü görmek hilenin geri tepmesine, kendi tuzağına kendisinin düşmesine, • Kuyudan abdest almak yahut gusletmek borcu ödemeye, tövbenin kabulüüne, üzüntüden kurtulmaya, • Kazılan kuyuda su biriktiğini görmek bol geçime, su çıkmaz ise birine hile yapmaya, • Kuyunun suyunun yere çekilmiş olduğunu görmek Allah'a şirk koşmaya, • Kuyuya bakmak bir kadınla evlenme arzusuna ve ondan görülecek çok hayra, • Kuyu suyundan içmek bazen hastalığa, • Kuyuya düşmek büyüklere yaklaşmaya, izzet ve yüksekliğe; ilim ve irfanından istifade etmeye, bu vasıflarıyla büyüklere yaklaşmaya yahut sevinçli bir haberle önemli bir kişinin misafir gelmesine, • Kuyuyu temizlemek yahut temizleyen kimseyi görmek yolculuğa, geçimde orta halli olmaya, hastanın vefat etmesine yahut malın kiri olar zekatı vermeye, • Kuyu çıkrığı insanlara hayrı dokunan kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Su Kovası.)


Seyyid Süleyman : Kuyu; kadınla, suyu kadının malı ile tabir olunur. Kovası ise, bir erkekle yorumlanır. Rüyada kuyudan su içtiğini gören, karısı sayesinde mal sahibi olur. Kuyunun suyunun taşması; kadının iyiliğine, malının telef olmasına işarettir. Kuyuya saldığı kovanın boş çıktığını görenin, noksan azalı bir çocuğu olur. Bir rivayete göre, çocuk ana karnında ölür. Kuyunun suyuyla bir bitkiyi sulayan, zengin kadınla evlenir. Suladığı nebat, meyve veya tane verirse, evladı olur.
Cafer-i Sadık, bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Evlilik, alim, büyük bir adam, ölüm ve hile.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Kuyu görmek; erkek için hayırlı ve zengin bir eştir. Rüyayı gören kadınsa, iyi huylu bir erkekle evlenir. Kuyunun suyu, maldır. Kuyunun dibine düştüğünü gören, vefat eder.
Kirmani diyor ki: Rüyasında kuyu suyu içen, hasta olur. Kuyuya inen, ya hapse girer yahut öldürülür. Sayet bu rüyayı gemide görürse, suya düşer. Karada yolcuysa, yolu kesilir. Kuyudan çıkmak; her bakımdan selamete kavuşmak, şifa bulmak, serbest kalmaktır. Kuyuya düştükten sonra kendini çıkaracak kimse bulamamak, kabir ifadesidir. Kuyudan su çeken; mekruh mal kazanır. Kazancı helal olmaz. Çektiği bu suyu başka bir kaba boşaltırsa, kazandığı malı harcar. Bir kuyudan kovayla su çektiğini görenin yanında hamile varsa, oğlan doğurur. Hasta ise iyi olur. Hapisteyse, hürriyetine kavuşur.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen kuyu, hileye ve birini aldatmaya işarettir. Bundan dolayı bir kimse rüyada bir adam için kuyu kazdığını görse o adama hile eder. Kuyu kazan kimse kuyuya kendisinin girdiğini görse başkasına yapacağı hile kendisine. döner. Bir kimse rüyada kuyuya girdiğini ve oradan gökyüzünügörmediğini görse o kimseye hırsızlar gelir ve eşyalarını çalarlar.Bir kimse namaz için kuyudan abdest aldığını görse eşyasını çalan hırsıza Salip gelir ve ondan intikamını alır, yahut kendısınden çalınan eşyaların hemen bedelim almaya nail olur. Ve gönlü ferahlığa kavuşur. Bu rüyada eğer kuyu ve abdest bulunduysa abdestten dolayı tabir kuyudan daha kuvvetlidir. Kuyuda yıkanmanın tabiri de böyledir. Eğer bu rüya, sahibinin üzerinde borç varsa Allah-u Tealfi (C.C.) ona borcunu ödemeye nasip eder. Günahkar ise tövbesini kabul eder. Eğer hapis ise, Allah-u Teala (C,C.) onu hapislikten kurtarır. Bir kimse rüyada kendisinin başka birkimseye yahut başkasının kendisine kazdığı kuyudan akan veyahut duran bir su meydana çıktığını görse o kuyu herhangi bir kimseye hile edilmek için kazılmışsa o kimsenin nail olacağı bol geçime işarettir. Rüyada bir kuyuyu görmek, üzüntüye, uğursuzluğa ve hapse işarettir. Kuyuya düştüğünü gören kimsenin gamı gider, büyüklere yaklaşır, izzet ve yüksekliğe nail olur. Rüyayı gören alim ise ilminden istifade eder.Bazen de rüyayı gören ile ailesi arasında hayırsızlık ve kıskançlık meydana gelmesi ile rüya sahibi mağdur olur, so a onlar üzerine galip olup intikam alır. Bazen de bilahare kurtulacağı bir ithamla karşılaşır. Bazen de bu rüya üzüntü ve kederin gitmesine, gönlün açılmasına ve ihtiyaçların gideriJmesine işarettir. Mezkur kuyuyu görmek, yolculuğa da işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna