Rüyada Hüzün Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Hüzün Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Hüzün Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Hüzün görmek ile alakali tabirler, Rüyada Hüzün görmek ne anlama gelir? Rüyada Hüzün nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Hüzün dini rüya tabirlerinde Hüzün anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyada hüzün, günah işlemekle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında hüzünlendiğini görmesi; o kimsenin bir günah işleyeceğine, kişinin rüyasında hüzünlenerek ağladığını görmesi; o kişinin pişman olacağına ve bundan dolayı da tövbe etmesi gerektiğine işaret şeklinde tabir olunur. İbn i Sîrin'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında hüzün içinde bulunduğunu görmesi; o kimsenin ferah ve sevince erişeceğine, eğer rüya sahibi iyi bir kişi ise; sevincinin de fazla olacağına, rüya sahibi eğer fesad bir kimse ise; o kimsenin kötü bir haber alarak keder ve üzüntüye maruz kalacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Bir iş yahut meseleden dolayı kederlenmek sevince, Hüzün bazen hayatın herkes için geçerli olan kurallarına, zorluktan so a gelecek kolaylığa, kederden so a gelecek mutluluğa delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: rüyasında hüzünlü ve endişeli olduğunu gören, sevinir.
Cabir'ül Mağribi'nin yorumu da böyledir. Rüya sahibi dindarsa, kavuşacağı ferah daha büyük olur. Buna mukabil günahkarlardan ise üzülmesine sebep olacak bir durum ortaya çıkar.


MollaCami Tabiri : rüyada hüzünlü olmak, bir günah işlemeye tabir edilir. Bazı tabirciler rüyasında hüzün içinde bulunduğunu gören kimse ferah ve sevince erişir demişlerdir. Bir kimse rüyada bir hüdhüd kuşuna rasladığını veya hüdhüdün kendi yanında durduğunu görse, uzak bir şehirden o kimseye gelecek bir habere işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna