Rüyada Felç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Felç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Felç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Felç görmek ile alakali tabirler, Rüyada Felç görmek ne anlama gelir? Rüyada Felç nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Felç dini rüya tabirlerinde Felç anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyanızda hafızanızın felç olduğunu görmeniz; aklınızı kaybedeceğinize, dilinizin felç olduğunu görmeniz; yalan, iftira ve ağır söz gibi şeylere muhatap olmaktan kurtulacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kolunun veya elinin felç olduğunu görmesi; o kimsenin dünyada yardımdan mahrum kalacağına, kalbinin felç olduğunu görmesi; o kimsenin dînî görevlerini yerine getiremediğine, ayaklarının felç olduğunu görmesi; o kimsenin işlerinin bozulacağına, kişinin rüyasında felç hastalığından kurtulduğunu görmesi; o kimsenin dünya ve âhiret işlerinde çok güzel başarılar elde edeceğine işaret şeklinde tabir olunur.


Seyyid Süleyman : Bu rüya bela ve musibet, Allah'ın gazap ve azabı, ölüm, hastalık, gam, şiddetli keder, evlat ve yakın akrabaların kaybı gibi kötü manalar taşır. Bazıları rüyanın af, ni'met ve iman ile tabir edildiğini söylemişlerdir.
Rüyasında bütün vücudunun mefluc olduğunu gören; bütün ailesi ve akrabalarıyla beraber bela ve musibete duçar olur.
Ibn-i Sirin demiştir ki: Bu rüya, Allah'ın gazabı ve azabıdır. Bütün vücudu felç olan biri, vefat eder yahut rüya sahibinin evladı veya akrabası vefat eder. Belki ağır hastalanır veyahutta hep birlikte büyük bir musibete duçar olurlar. Sağ tarafına; sağ el ve ayağına felç geldiğini görenin, erkek çocuğu veya biraderi ya ağır hastalanıp rüya sahibine yardımcı olamazlar yahutta vefat ederler. Hastalığın sol tarafına geldiğini görenin kızı veya kız kardeşi şiddetli bir hastalığa tutulur yahut vefat eder.
Başına felç geldiğini görmek; aniden vefat etmek, büyük bir belaya çatmak, aklını kaybetmek yahut Allah'ın gazabına uğramaktır. Kalbine felç geldiğini görmek; ömrün sonu ve Allah'a ibadet etmek hususunda tembellikle tabir edilir. Bu rüya sahibinin sonu kötü olur.
Bazı yorumcuların kavline göre diline felç gelen; yalan söylemek ve iftira etmek gibi günahlar işler. Dolayısıyle Allah (C.C.) tarafından azap ve gazap ile cezalandırılır. Felçliyken şifaya kavuştuğunu gören; bela, musibet ve her türlü sıkıntıdan kurtulur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna