Rüyada Enbiya Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Enbiya Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Enbiya Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Enbiya görmek ile alakali tabirler, Rüyada Enbiya görmek ne anlama gelir? Rüyada Enbiya nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Enbiya dini rüya tabirlerinde Enbiya anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Rüyada büyük Peygamberleri görmek; izzet ve şerefe, diğer enbiyayı görmek, zafer ve yardıma, din kuvvetine ve emaneti yerine getirmeye delalet eder.
Kirmani'ye göre, bir peygamberi ferah içinde sevinçli ve güler yüzlü görmek, izzet, itibar makam ve zafer işaretidir. Bir peygamberi, gazaplı ve asık yüzlü görmek ise, sonu ferah ve sevinç olacağı ümit edilen bir hastalığa ve şiddete duçar olmaktır. Bir nebiden bir şey aldığını veya işittiğini görmek; o peygamberin ilminden nasiplenmeye ve sevinmeye delalettir.
Cafer-i Sadık demiştir ki: Adem (A.S.)'ı gören eğer ehil ve layık ise, büyük bir siyadet(*) ve velayete(**) erişir. Sayet rüya sahibi buna layık değilse, tevbe ve istiğfar etmelidir. Adem (A.S.) ile konuştuğunu gören; ilim ve marifet sahibi olur. Adem (A.S.) itaat etmediğini görmek; isyana işarettir. Adem (A.S.)'ın boğazlandığını gören, ana-babasına veya hocasına isyan eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna