Rüyada Dövüşmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Dövüşmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Dövüşmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Dövüşmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Dövüşmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Dövüşmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Dövüşmek dini rüya tabirlerinde Dövüşmek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : Bakınız; Kavga Etmek.


Seyyid Süleyman : Cabir'ül Mağribi'ye göre dövüşmek; harbin bir çeşididir. Tabiri de, zafer ve galibiyette savaş gibidir.
Kirmani rahmetullah demiştir ki: Dövüşmek lisanen ve fiilen yahut her ikisiyle olabilir. Savaşta ise, lisanla dövüşülmez. Dolayısıyle dövüşmek rüyasının hükmü, savaşın tabiri gibi değildir. Rüyasında bir insanın üzerine hücum ettiğini ve dövdüğünü gören; dövdüğü adama mağlup olur.
El Salimi'nin yorumu ise şöyle: Rüyasında birini dövdüğünü ve ona küfrettiğini, çirkin söz söylediğini gören; onu kahreder. Bir cemaatin dünya işi için sözle ve fiilen dövüştüklerini görmek; onların apaçık husranda olduklarına ve olacaklarına delalettir. Eğer bu dövüş uhrevi (dinle ilgili) bir emir için ise, ilahi bir emrin hükmünü tatbik edecekler, buna gayret gösterecekler demektir.
Bazılarına göre dövüşmek rüyalarının yorumunda galip olan mağlubiyete uğrar. Mağlup düşen ise dünyada galip gelir demişlerdir. Ancak dünya ve ahiret için dövüşmek kavga rüyası gibi tevil olunur. (Ayrıca bkz. Kavga).

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna