Rüyada Direk Ve Direk Altlığı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Direk Ve Direk Altlığı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Direk Ve Direk Altlığı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Direk Ve Direk Altlığı görmek ile alakali tabirler, Rüyada Direk Ve Direk Altlığı görmek ne anlama gelir? Rüyada Direk Ve Direk Altlığı nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Direk Ve Direk Altlığı dini rüya tabirlerinde Direk Ve Direk Altlığı anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Rüyada amud yani direk; doğru sözlü, dürüst bir adamla tabir edilir. Bir rivayete göre de kuvvetli sözlü ve sadık biridir. Direk ile birini dürten; o şahsı tesirli sözleriyle üzer, direğe dayanan, özü sözü doğru bir adama dayanır.
Kirmani, rüyasında elinde demirden bir direk görenin, kararına ve işinde sağlam olacağını söylüyor. Yine Kirmani'nin yorumuna göre, elinden bir direğin alındığını gören, kuvvetini kaybeder. Bir direği arkasına yükleyip başka tarafa nakleden kuvvetinden istifade ederek, bir işe başlar. Hangi maddeden yapılmış olursa olsun, direk islamla tabir edilir.
Cafer-i Sadık (Radiyallahü Anh) direk rüyasını söz ve işte sadık ve doğru bir insan, makbul ve doğru söz ile yüksek mertebe olarak yorumluyor. Bir direğin eğrildiğini gören; vali ise memurları nezdinde insiyatifini kaybeder. Sözü dinlenilmez. Rüya sahibi köleyse efendisi tarafından satılır. Memursa, amiri kendine meyleder. Bunlardan başka birinin aynı rüyayı görmesi, işlerinin bozulacağına delalet eder.
Bazı tabircilere göre ağaçtan yapılmış direk; bahtı açık biriyle tabir edilir. Rüyasında ağaçtan yapılmış; güzel, süslü ve mükemmel bir direk gören; devlet mensupları tarafından yüksek mevkilere getirilir. Îtibar, büyük kıymet ve yüksek makam sahibi olur. Direkte çirkin bir hal olması bahsedilen bu yorumların aksidir.
Cabir'ül Mağribi, direği hane sahibiyle yorumlar.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna