Rüyada Kısas Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kısas Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kısas Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kısas görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kısas görmek ne anlama gelir? Rüyada Kısas nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kısas dini rüya tabirlerinde Kısas anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada kısas yapıldığını görmek: «Kısasta sizin için (umumî) bir hayat vardır.» (Sûreî Bakara, ayet 179) mealindeki ayet gereğince,uzun ömre delalet eder. Kısas, kişinin bulunduğu durumundan ayrıl masına delalet eder. Bazan namaz kılmaya ve oruç tutmaya cebret mek gibi, insanı günahlardan temizleyecek bir şeye zorlamaya delale eder.
(*)Kısas: Şer'an katili maktul mukabilinde öldürmek veya yaralanmış yahut kesilmiş olan bir uzuv karşılığında yaralayan ile kesenin ona nümasil olan uzvunu yaralamak veya kesmektir.


İhya Rüya Tabirleri : Kişinin bulunduğu konumdan ayrılmasına, uzun ömre ya da namaz ve oruca başlamaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada kısas yapıldığını görmek: «Kısasta sizin için (umumî) bir hayat vardır.» (Sûreî Bakara, ayet 179) mealindeki ayet gereğince,uzun ömre delalet eder. Kısas, kişinin bulunduğu durumundan ayrıl masına delalet eder. Bazan namaz kılmaya ve oruç tutmaya cebret mek gibi, insanı günahlardan temizleyecek bir şeye zorlamaya delale eder.
(*)Kısas: Ser'an katili maktul mukabilinde öldürmek veya yaralanmış yahut kesilmiş olan bir uzuv karşılığında yaralayan ile kesenin ona nümasil olan uzvunu yaralamak veya kesmektir.


MollaCami Tabiri : Rüyada kısas yapıldığını görmek, uzun ömre işarettir.Kısas, kişinin bulunduğu durumundan ayrılmasına işarettir.Bazen namaz kılmaya ve oruç tutmaya cebretmek gibi, insanı günahlardan temizleyecek bir şeye zorlamaya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna