Rüyada Hazine Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Hazine Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Hazine Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Hazine görmek ile alakali tabirler, Rüyada Hazine görmek ne anlama gelir? Rüyada Hazine nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Hazine dini rüya tabirlerinde Hazine anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada hazine görmek, ilme delâlet eder. Binaenaleyh rüyada bir hazineye rastladığını gören kimse, eğer talebe ise ilme nail olur. Eğer esnafsa ticaret yapar ve infakta bulunur. Eğer o kimse sultanın adamlarından ise, hidayet ve adle nail olur. Her sanatkâr için bu rüyanm tâbiri böyledir.
Hazineler insanın birçok şehirlerde nâil olacağı iş ve görevlere delâlet eder. Rüyada içinde az bir mal olan bir define bulduğunu gören kimsenin, çabuk atlatacağı bir sıkıntıya delâlet eder. Eğer onda çok mal olursa, üzüntü ve kedere delâlet eder. Bazan da defineye kavuşmak rüya sahibinin ölümüne delâlet eder.
Rüyada bir define gördüğünü gören kimse, zengin olur ve hâkim tarafından onun zenginliği ile hükmedilir.
Rüyada büyük bir mala rastladığını gören kimse, şehid olur.
Define, işleri kolaylaştırmaya delâlet eder. Çünkü onda olan şey ekseriya zahmet çekmeye ve sıkıntıya delâlet eder.
Bazan da define elbiseye maden de evlenmek isteyen için bakire bir kıza delâlet eder.
Bazan define insanm biriktirip yığdığı ve zekâtım vermediği mala delâlet eder.
Define kâr ve ticaret edecek yere delâlet eder.
Bazan hazine görmek, sarraf veya cevherciyi görmeye delâlet eder. Bazan da kaybolmuş bir şeyi bulmaya ve unuttuktan sonra bir şeyi hatıra getirmeye delâlet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Öğrenci iiçin ilme, tüccar için bol kazanca ve infak etmeye, yöneticiyse adil davranmaya ve halka şefkat göstermeye, sanat erbabı için mesleğinde isim ve şöhret yapmaya, Hazine kişinin eşine, kendi malına, sırları saklamaya, saman altından su yürütmeye yyahut güzel elbiseye, Hazine bulunsa fakat ona erişilerek alanımasa cimriliğe ve zekatını vermemeye, halka ve kendine zulmetmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Define.)

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna