Rüyada Gerinmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gerinmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gerinmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gerinmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gerinmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Gerinmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gerinmek dini rüya tabirlerinde Gerinmek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada gerinmek, bir işte usanmaya, tembelliğe delâlet eder. Bir kimse aç adamlar gibi gerindiğini görse, içlerinde müstakil olarak hareket etmeye ve zalim olmasına delâlet eder. Rüyada ölünün gerinmesi, o ölünün azabının evlâd ve geri kalanlarına ait olmasına delâlet eder.
Gerinmek, Allah-ü Tealâ Hazretlerinin «Işte o, (Peygamberi ve (Kur'ân'ı) tasdik etmemiş, namaz da kılmamış fakat (üstelik Kur'-ân'ı) yalanlamış (imana) arkasını dönmüş sonra da çalım sata sata yürüyerek ehline gitmişti» (Sûre-i Kıyame, âyet 31-33.) mealindeki âyet gereğince kibirlenmeye, böbürlenmeye ve dinsizliğe delâlet eder.
Gerinmek, bazan meşakkatten sonra rahatlığa delâlet eder. Gerinen hasta ise ondan korkulur, sağlam ise hasta olur, özellikle gerindiği vakit esniyorsa.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında gerindiğini görmesi; o kişinin bir işten usandığına ve tembel bir kimse olduğuna işaret eder. Gerinmek bazen de meşakkatten sonra rahatlığa, gerinen kişi hasta ise; öleceğine, sağlam ise ve özellikle de gerinme esnasında esniyorsa; hasta olacağına işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Tembellik ve uyuşukluğa, kibir ve gurura delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada gerinmek, bir işte usanmağa, tenbelliğe işaret eder. Rüyada ölünün gerinmesi, o ölünün azabının evlad ve geri kalanlarına ait olmasına işaret eder.Gerinmek, bazen meşakkatten so a rahatlığa işaret eder.Gerinen hasta ise ondan korkulur, sağlam ise hasta olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna