Rüyada Dinlemek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Dinlemek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Dinlemek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Dinlemek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Dinlemek görmek ne anlama gelir? Rüyada Dinlemek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Dinlemek dini rüya tabirlerinde Dinlemek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada Kur'an-ı Kerim'i veya Resulullah (S.A.V.) hakkında söylenen kaside ve methiyeyi yahut kendisine yapılan bir hitabeyi dinlemek hidayete ve Allah'ü Teala'ya (C.C.) yönelmeye delalet eder. Eğer zikredilenlerden başka bir şey dinlese o kimsenin durumu ve kötülükleri hakkında Cenab-ı Hakkın (C.C.) «Eğer onları doğru yolu göstermeye çağırsanız duymazlar» (Sure-i A'raf, ayet 198.) buyurmuş olduğu müşrik ve inatçıların durumu gibi olur.
Rüyada başka birisine söylenen söze kulak vermek yalan söylemeye kovuculuk yapmaya ve bazan da rüya sahibine sultan tarafından isabet edecek çirkin bir şeye delalet eder. Bir kimse rüyada kendisinin bir adama söylediği sözünü diğer bir kimse tarafmdan gizliden dinlediğini görse, eğer rüya sahibi tüccar ise yapılan bir alışverişin bozulması istenir. Eğer vali ise görevinden alınır.
Eğer bir kimse kendisinin bir adama söylediği sözünün gizli olmadığını görse o kimse diğer adamın ırz ve namusunu gidermek ve onu rezil etmek ister.
Bir kimse kendisinin bir takım çeşitli sözleri dinlediğini ve onların güzel olanlarına uyduğunu görse müjde ve sevince nail olur. Bir kimse rüyada kendisi işittiği halde, kendisini işitmez gösteriyor görse yalan söyler ve her zaman yalan söylemeyi adet edinir. Tabirci, sen rüyada konuşulan şeylerin işitilmesini tabirde muteber tut ve ondan rüya sahibine uygun olanını söyle.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Kur'an-ı Kerîm'i veya Hz. Peygamber (a.s.)'in hakkında söylenmiş olan kaside ve methiyeleri veyahut da okunan bir hutbeyi dinlediğini görmesi, o kimsenin Allah Teâlâ'ya yöneldiğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında birtakım sözleri dinlediğini ve onların v olanlarını alıp kötü olanlarını reddettiğini görmesi; o kimsenin sevince nail olacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Kur'an-ı Kerim'i, Peygamberimizi metheden ilahi ve kasideleri, hikmetli söz ve şiirleri ve her konuda faydalı ve hayırlı sözü dinlemek hidayet ve saadete, Boş söz dinlemek inatçılığa ve rezil olmaya, Gıybet dinlemek haram yemeye, Gizli konuşmaları dinlemmek yahut kulak kabartmak haddi aşmaya, dedikodu ve gıybet yapmaya, Sözü dinleyerek, güzel ve faydalı olanlarını benimsemek müjde ve sevince, Her sözü doğru kabul ederek dinlemek ahmaklığa, Söz dinlememek ve kemikleşmiş düşüncelerinin dışına çıkmamak sapıklığa ve hüsrana, Köpek sesi dinlemek boş söze, at kişnemesini dinlemek kuvvet ve izzete, kırlangıç sesini dinlemek faydalı ve hikmetli söze, güvercin sesi ağlamaya, güzel sesli diğer kuşların sesini dinlemek hüzünle birlikte sevince, eşek sesini dinlemek kötü söz işitmeye delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada yorgunluk ve meşakkatten so a dinlenip rahat etmek, fakirlikten so a zenginliğe, sıkıntı ve şiddetten so a rahatsızlığa ve saliha bir kadına işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise ecelinin yaklaştığına, dünyanınşiddet ve meşakkatinden rahata kavuşacağına işarettir.Bazen de rüyada dinlenmek, sıkıntıdır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna