Rüyada Zırh Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Zırh Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Zırh Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Zırh görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zırh görmek ne anlama gelir? Rüyada Zırh nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zırh dini rüya tabirlerinde Zırh anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada zırh görmenin altı tabiri vardır:

1-Büyüklük

2-Güvence, sığınak

3-Kuvvet

4-Mal

5-Geçim

6-Dünya ve ahiret hayatında esenlik.

Zırh yapıp satan kimse; insanlara edep öğretenkimseye işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Zırh giymek, zırhıntemizlik ve şeffaflığına göre desteğe…

Bir zırhınız olduğunu görmek; ailenizle birliktedüşmanların şerrinden güvende olduğunuza…

Üzerinizde zırh olduğunu görmek; sağlam biryapıya sahip olduğunuza ve düşmanların sizi alt edemeyeceğine…

Zırhla beraber savaş silahıkuşandığınızı görmek; münafıkların ve insanların şerrinden güvendekalacağınıza…

Zırh kuşandığınızı görmek; düşmanın şerrindengüvende kalacağınıza…

Bir atın veya zırhın üzerinde oturduğunuzu görmek;işinizin sağlamlaşacağına ve düşmana galip geleceğinize…

Zırhınızın zayiolduğunu görmek; düşmana yenikdüşeceğinize…

Birinin size zırh verdiğini ve onu alıp kuşandığınızıgörmek; zırhı veren kişinin size düşman kesileceğine ve düşmanınıza yardımedeceğine işarettir.

» Kirmanî:Kendinize ait bir zırh görmek; yakınlarınızın ve düşmanlarınızın şerrinden güvendeolacağınıza…

Zırhla beraber silahınızın da olduğunu görmek; insanların şerrindenve dostlarınızın hilesinden güvende kalacağınıza işarettir.

» Cabir Mağribî: Zırh kuşanarak ordununarasında at koşturduğunuzu görmek; bahtınızın açılacağına ve işinizin yolunagireceğine...

Zırhınızın atın üzerinden düştüğünü ve zayi olduğunu görmek; bir namertliksonucu düşmanlara yenik düşeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada bir zırh görülmesi; düşmandan korunmaya delalet eder. Bir kimsenin rüyasında zırh yaptığını görmesi; o kimsenin dişi için emniyetli ve sağlam bir yer hazırlayacağına işaret eder kimsenin rüyasında kendi üzerinde bir zırh bulunduğunu gören kimsenin bizzat kendisinin emniyet ve koruma altında bulunduğuna yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Düşmandan korunmaya, Zırh örmek sağlam bir yapı yapmaya, Zırh giymek kaleye, bir yere amir olmaya; Zırh ticaret ve sanatta başarılı olmaya; Zırh yapan kimseyi görmek, güç ve çetin işleri kolaylaştıran kimseye, katılık ve kabalığı yumuşatmaya, bekar için evlenmeye, hakkı batıldan ayıran yöneticiye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada zırh görmek ve giymek; emniyete, düşmandan muhafazaya, dindarlığa, kuvvete, mala ve geçime delalettir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Zırh, emniyettir. Onu giymek; büyük şeref, makam ve ni'mettir. Musibet ve hileden korunmaktır. Zırh giydiğini görenin, erkek kardeşi ve evladı kendisine yardımcı olurlar.
Kirmani demiştir ki: Zırh giydiğini gören, bütün çirkinliklerden muhafaza olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen zırh, düşmandan muhafazaya işarettir. Bir kimse zırh dokuduğunu görse, kuvvetli bir ev yapar. İnsanın kendi üzerinde gördüğü zırh, kaledir. Kendisinin zırh giydiğini gören kimse, kuvvetli bir şehir veyanahiyenin büyük bir memuru olur. işten atılmaktan emin ve üzüntüden kurtulur. Rüyayı gören tüccar ise, bulunduğu ticaretten kendisine ait olacak fayda ve fazlalığa ve emniyette olmasına işarettir. Eğer dost ise, kendisindcnyardım talebinde bulunan kimseler için cömert ve yardımcı ve kendisine iltica edenleri koruyup muhafaza eden birisi olduğuna işarettir.Zırh, kuvvetli ve babasının yardımına koşan bir çocuktur.Zırh, onu giyen kimse için anlatıldığı gibi bir adamdan isabet edecek ve onu genişlik ve sıkıntılı anlarda muhafaza edecek ve hilecilerin hilesinden onu kurtaracak bir nimettir. Bir kimsenin rüyada kendi üzerinde demirden birgömlek olduğunu görmesi, dinin korunmasına işarettir. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada bir zırh giyse o kimse mal ve mülk elde eder. Zırh korkudan emin olmağa ve hanımın hayatına, mal ve menfaate işarettir. Zırh kadın için örtü veya kendisini koruyan kocadır.Zırh devlet ve saltanata nail olmaktır. Rüyada giyilen zırh, yardımcı erkek kardeşe, yahut şefkatli bir çocuğa işarettir. Bazıları, zırh mal ve mülktür.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna