Rüyada Tavuk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Tavuk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Tavuk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Tavuk görmek ile alakali tabirler, Rüyada Tavuk görmek ne anlama gelir? Rüyada Tavuk nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Tavuk dini rüya tabirlerinde Tavuk anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada tavuk görmenin üç tabiri vardır:

1-Güzel kadın

2-Cariye

3-Hizmetçi.

» İbn-iSîrîn: Tavuk; hizmetkâra…

Çok sayıda kümes tavuğuna sahip olduğunuzu görmek; sevineceğinizeişarettir.

» Kirmanî: Tavuk görmek; dünya malına ve güzellik sahibi kadına…

Tavukların evinizde yuva yaptıklarını görmek; bir kadından menfaatelde edeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında bir tavuk görmesi; o kimsenin sempatik, bir hanımla (bir erkekle) tanışıp dost olacağına, kişinin kuluçkaya yatmış veya civciv çıkarmış bir tavuk görmesi; o kimseni mesut ve bahtiyar günler geçireceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında tavuk eti yediğini görmesi; o kimsenin malının ve parasının artacağına, kişinin rüyasında bir tavuk tarafında gagalandığını görmesi; o kimsenin tiksindiği ve sevmediği bir erkeği (bir kadının) yardımına muhtaç olacağına, kişinin rüyasında bir tavuk kestiğini görmesi; o kimsenin sevdiği insanlardan ayrı düşeceğine v uzun süre onların hasretini çekeceğine delalet eder


İhya Rüya Tabirleri : Güzel ama ahmak kadına, kadın hizmetçiye; Tavuk kanı akıtmak bir cariyeyle cinsi münasebette bulunmaya, Kadının kavuk kanı akıtması misafir gelmesine; Tavuk bazen asil ve neşeli yahut çocuk sahibi bir kadına yahut hazmı kolay rızka; Tavuk eti şifaya, kaddadı ve yelesi mala, Siyah tavuk bekar cariyeye, beyaz tavuk hayırlı bir kadına, Toplu gezinen yahut çöplükte görülen kavuklar düşük ahlaklı kadınlara, Sağlıklı birinin yanına tavuğun girmesi hastalanmasına, hastanın yanına girmesi şifa bulmasına, Tavuğun ezan okuması hayırsızlık, ölüm ve şerre yahut ayak takımının söz sahibi olmasına; Tavuğun yumurtladığını görmek bir çocuğunun olmasına delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ebu Said'ül Vaaz'ın kavline göre tavuk, güzel bir kadınla tabir olunur.
Ibn-i Sirin ise aynı rüyayı cariye ve hizmetkarlarla, piliçleri onların çocuklarıyla tabir ediyor. Çok sayıda tavuğa sahip olduğunu gören, bir cemaate reislik eder. Tavuk eti ve tüyü, maldır. Tavuk kestiğini gören, bekar bir cariye ile evlenir. Piliç kestiğini görenin hizmetkarlarının çocukları bir musibete uğrarlar. Felaketle karşılaşırlar.
Kirmani diyor ki: Sahip olduğu tavukları bir yere kapattığını gören, ni'mete kavuşur.
Cabir'ül Mağribi'ye göre tavuk, güzel ve fakir bir kadındır. Siyah tavuk diğerlerinden daha iyidir. Evine giren tavuğun yumurtladığını gören, güzel bir kadından mal temin eder. Piliçleriyle beraber tavuk tuttuğunu gören, evlat sahibi olur.
Ismail El Eş-as şöyle diyor: Piliç görmek; üzüntüye işarettir.
Cafer-i Sadık için rüya, güzel ve sadık cariye vehizmetçidir.


MollaCami Tabiri : Rüyada tavuk görmek, ahmak ve güzel bir kadındır. Bazı tabirciler de, tavuk, hizmetçidir, dediler. Bir tavuk boğazladığını gören kimse evlenir.Tavuk avladığını gören kimse hazmı kolay olan helal rızka nail olur.Tavuk etini yediğini gören kimse mal elde eder. Bir kimse rüyada tavuğu evinde ötüyor görse, o kimse belalı ve isyankar ve yalan söyleyen birisi olduğuna işarettir.Bir kimse rüyada siyah bir tavuk boğazladığını görse, bekar bir kızla evlenir. Bazen de, tavuk yetimleri terbiye eden ve onlara sadaka toplamak süprüntüleri açan menfaati! bir kadına işarettir.Tavuklar, zelil ve hakir kadınlardır. Rüyada görülen tavuk, neşeli ve asil bir kadındır. Çöplükte eşinen tavuk, asaletsiz ve alçak bir kadındır.Bazen de tavuk, çocuk sahibi bir kadındır. Rüyada tavuğun, hasta plan kimsenin yanına girmesi afiyettir. Piliçlerinin görmesi hakkındaki tabir de böyledir. Tavuğun sağ adamın yanına girmesi veya tavuğuna sahip elması, üzüntü ve kederin gitmesine ve sevinç ve refaha ve nimetler ile yardımgörmeye işarettir. Piliçler, rahatlatıcı elbise; şiddet halinde bulunan kimse için şiddet ve gamdan kurtulmaktır.Evinde sayılmayacak derecede çok tavuk olduğunu gören kimsenin amir olmasına, zenginliğine ve korkusunun gitmesine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna