Rüyada Taş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Taş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Taş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Taş görmek ile alakali tabirler, Rüyada Taş görmek ne anlama gelir? Rüyada Taş nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Taş dini rüya tabirlerinde Taş anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada taş görmenin dört tabiri vardır:

1-Mal

2-Büyüklük

3-İş konusunda zorluk

4-Kazanç.

» İbn-iSîrîn: Taş; işlerdeki zorluğa…

Su altında taş topladığınızı görmek; hile vezahmetle bir miktar mal elde edeceğinize…

Dağdan taş yonttuğunuzu görmek; katı kalpli büyükbir şahsiyetten hileyle mal elde edeceğinize…

Boş bir araziden taş topladığınızı görmek;çıkacağınız bir yolculukta hileyle mal elde edeceğinize…

Birine taş attığınızı görmek; istemeyerek de olsa, kendi malınızdanbirine bir şeyler vereceğinize…

Evinize çakıl taşları getirdiğinizi görmek; getirdiğiniz çakıllarkadar mal kazanacağınıza işarettir.

» Kirmanî:Taş görmek; mal ve büyüklüğe yorulur. Gördüğünüz taş ne kadar yumuşak olursa,elde edeceğiniz hayır ve menfaatin de bir o kadar fazla olacağına…

Beyaz taş; erdemli ve sevimli öncü bir kimseylearkadaş olacağınıza ve ondan menfaat elde edeceğinize…

Siyah veya sarı taş; kaba ve kinci bir öncüylearkadaş olacağınıza ve ondan menfaat elde edeceğinize…

Kırmızı taş; kaba ve bozguncu bir öncüyle arkadaşolacağınıza ve ondan menfaat elde edeceğinize…

Benekli (siyah-beyaz) taş; nifak ehli biriyle arkadaş olacağınıza vegördüğünüz taş miktarınca ondan menfaat elde edeceğinize işarettir.

» Cabir Mağribî: Açık renkli benekli taşgörmek; iffetli, emin ve güzel bir kadınla evleneceğinize veya evlenmek istediğinizeişarettir. Koyu benekli taş görmek ise bunun aksine tabir edilir.


Diyanet Ruya : Rüyada taş görülmesi menfaate yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında evinin içinde büyük bir taşın bulunduğunu görmesi; o kimsenin çok yakında büyük bir kişi tarafından menfaat göreceğine işaret eder. Rüyanızda sokağınızda veya yolunuz üzerinde bir taşın var olduğunu görmeniz; eğer memur iseniz derecenizin yükseleceğine ve eğer ticarî işlerle meşgul iseniz gelirinizin artacağına, eğer ev hanımı iseniz kocanızın size olan sevgisinin çoğalacağına delaletle tabir olunur. Rüyanızda kapınızın önünü kapatıp dışarıya çıkmanızı engelleyecek kadar büyük bir taşın olduğunu görmeniz; sizin yakın akrabalarınızın birisinden büyük bir mirasa konacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir mahallede yığılmış taşlar görmesi; o kimsenin bir taraftan nişan veya düğün haberi alarak çok sevineceğine, bir kimsenin rüyasında herhangi birisini taşladığını görmesi; o kimsenin düşmanları tarafından bir kötülük yapılmak üzere izlendiğine, kişinin rüyasında taş satın aldığını görmesi; o kimsenin maddeye (paraya) olan düşkünlüğünden dolayı şeref ve itibarını zedeleyecek birtakım hareketlerde bulunacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında birtakım küçük taşları toplayıp bir yere yığdığını görmesi; o kimsenin para biriktirmeye başlayıp çok kısa zaman içinde bir ev sahibi olacağına, bir kimsenin rüyasında bir taşın üzerinde oturduğunu görmesi; o kimsenin yakınlarından ve ahbaplarından beklediği yardımı içinde bulunduğu şu günlerde fazlasıyla göreceğine işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Yerde yahut duvarda görülen taş takı kalpliliğeğe, cehalete, gaflete işsiz kimseye; Bir taşa sahip olmak yahut satın almak, yukarıdaki vasıfta birine galip gelmeye yahut bu itelikte bir kadınla evlenmeye; Taş bazen ölüme, Taş olduğunu görmek dinde bozuklluğa ve katı kalpliliğe, felç olmaya yahut ölmeye, İnsanların üzerine taş yağdığını görmek katı kalpliliğe ve insanlara salınacak vergiye, Gökten düşen taşın parçalanarak bunların evlere dağılması umum musibete, Bekarın taşa binmesi evlenmesine, boynunataş asılması üzüntüye, Yeşil ve diğer değerli taşlar güzel sanatlara, rızık ve geçime; Taşçı, takı kalplilerin başına, insanların büyüklerine yaklaşamaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çakıl, Taşlamak, Taş direk, Taş Temel.)


Seyyid Süleyman : Kirmani demiştir ki: Rüyada taş ve kaya görmek; mal ve büyük bir adamla tabir olunur. Rüyasında sert kayalara veya taşlara malik olduğunu gören, büyük bir şahıs vasıtası ile makam sahibi olur. Sayet bu taş yahut kaya yumuşak ise, rüyayı gören mal kazanır. Beyaz bir taşın düştüğünü gören, iyi huylu bir adamla dost olup, ondan hayır ve menfaat sağlar. Düşen taş sarı ise, rüya sahibi hilekar bir kimse ile dost olur. Kırmızı taş, dinsiz bir adamla münasebete işaret eder. Siyah taş, münafık, dinden uzak, iki yüzlü bir insanla iş yaparak ondan herhangi bir suretde mal kazanmaya delalettir.
Rüyasında taşlar toplayan, yolculuktan mal kazanır. Ova yahut boş bir yerden taş toplayan, hile yaparak para elde eder. Elindeki taşı başka bir taşın üzerine koyan, malını kötü bir yolla başkasına verir. Küçük taşlar gören, mal biriktirir. Ufak taşları kimse görmeden cebine koyan, hırsızlık yapar. Parlak, cilalı mermer vb. taşlar; helal ve kolay kazanılacak mala, eğri büğrü ve adi taşlar; haram mala ve müşkülata, sıkıntıya işarettir.
Rüyasında bir insana taş attığını gören, ona iftira eder. Taş isabet ederse o şahıs zarar görür.
Halid'ül Isfahani diyor ki: Büyük kayalar; merhametsiz insanları temsil ederler. Rüyasında bir kayayı koparmak isteyen; müşkül, zor, zahmetli bir işe başlar. Kayadan bir parça koparamazsa o işten menfaat görmez.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna