Rüyada Şimşek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Şimşek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Şimşek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Şimşek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Şimşek görmek ne anlama gelir? Rüyada Şimşek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Şimşek dini rüya tabirlerinde Şimşek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada şimşek görmenin beş tabirivardır:

1-Hükümet haznedarı

2-Kötü vaat

3-Hayır iş

4-Rahmet

5-Doğru yol.

» İbn-i Sîrîn: Gökten veya yerden şimşek çaktığını ve bunu yakaladığınızıgörmek; kendi menfaatinize olan bir işi neticelendireceğinize…

Hafif bir rüzgâr eşliğindeşimşek çaktığını ve gök gürlediğini görmek; o yıl nimetin bol olacağına…

Şimşek çaktığını ve yıldırımdüştüğünü görmek; düşen ateş miktarınca bölge halkının sıkıntı yaşayacağınaişarettir. "Gök gürültüsü Allah’ı hamd ile tespih eder. Melekler deO'nun heybetinden dolayı tespih ederler. Onlar, Allah hakkında mücadele edipdururken O, yıldırımlar gönderip onlarla dilediğini çarpar. Ve O, azabı pekşiddetli olandır."[201]


Diyanet Ruya : Rüyada şimşek çaktığının görülmesi her zaman için korkuya işaret eder. Bir kişinin rüyasında şimşek çaktığını görmesi; o kimsenin bir şeyden korkacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında akan şimşeğin ışıklarından elini uzatarak avuçlarına bir miktar aldığını görmesi; o kimsenin kendisine hayır ve menfaati dokunan bir iş işleyeceğine delalet eder. Rüyanızda arka arkaya şimşek çaktığını görmeniz; içinde bulunduğunuz yıl feyiz ve bereketin bol olacağına, rüyanızda evinizin içinde şimşek çaktığını görmeniz; sizin zengin olacağınıza, rüyanızda karanlıkta şimşek çaktığını ve dolayısıyla etrafın aydınlandığını görmeniz; izin sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Habere, gizli olan şeyin açığa çıkmasına, sapıklıktan so a hidayete, kayıp kimsenin gelmesine, sıkıntıda olanın kurtulmasına, uzaktan gelecek menfaate, Şimşek görmek hastanın vefatına, şimşeğin elbisesini yakması -hanımı hasta ise- vefat etmesine, değillse bir üzüntüye, Şimşek bazen ordunun savaş hazırlığına delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada yalnız şimşek görmek, sapıklıktan so a hidayete işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise ölümündenkorkulur. Bazen de şimşek görmek, gizli olan şeyleri keşfetmeğe ve kendisine gelecek habere, bazen de kaybolmuş bir kimsenin gelmesiyle müjdeye, yahut rızkın yenilenmesine ve mahsur olan kimselere yardım etmesine işarettir. Bazı kere de şimşek, şiddetten kurtulup kurtuluşa, kurtuluştan da şiddete dönmeye işarettir.Gördüğü şimşekle beraber yağmur da yağıyorsa rüya sahibinde kötü ye çirkin bir hadisenin zuhuruna alamettir.Bir adam şimşekten kendisine bir şey isabet ettiğini görse, birisi ona iyilik, yardım ve Allah için ona muhabbet eder. Yağmursuz görülen şimşek, kendisine yapılan vaadin yerine getirilmemesine işarettir. Bazı tabirciler şemşeği, uzak bir yerden elde edilecek menfaatle tabir etmişlerdir.Şimşeğin, elbisesini yaktığını gören kimsenin hanımı hasta ise ölür.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna