Rüyada Serçe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Serçe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Serçe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Serçe görmek ile alakali tabirler, Rüyada Serçe görmek ne anlama gelir? Rüyada Serçe nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Serçe dini rüya tabirlerinde Serçe anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada serçe görmenin dokuz tabiri vardır:

1-Yönetici

2-Vali

3-Saygın kişi

4-Güzel ve genç hizmetçi

5-Hâkim/yargıç

6-Tacir

7-Harami

8-Düşman sahibi

9-Cinselliğe düşkün kişi.

» Hz.Danyal (a.s): Dindar bir kimsenin serçe görmesi, onun saygınlıkkazanacağına…

Tuzak kurarak serçeyakalamak; değersiz kişilere hile yaparak onları alt edeceğinize…

Dişi serçe yakalamak;makam sahibi bir kadının size galip geleceğine…

Yakaladığınız serçeninetinden yemek; yediğiniz miktar kadar malınızın başkasına geçeceğine…

Serçeyi yuvasından çıkarmak; belave sıkıntıya işarettir.

» Allame Meclisî: Serçe görmek; menfaat elde edeceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Serçe yavrularını avlayıp boyunlarını kırmak ve ambara koymak; çocuklaraöğretmenlik yapacağınıza, ancak sopayla onları döveceğinize...

Kırmızı serçe avlamak;güzel yüzlü bir kadınla evleneceğinize…

Sarı renkli serçe bulmak;solgun yüzlü veya (görünüm olarak) hastaya benzer bir kadınla evleneceğinize…

Kör bir serçeniz olduğunugörmek; ihtiraslı ve kötü bir adamla dostluk kuracağınıza…

Serçe yuvası görmek;hayır, mutluluk ve esenliğe...

Serçelerin öttüğünü ve sesiniişittiğinizi görmek; sizi şaşırtacak ilginç sözler duyacağınıza…

Çok sayıda serçeniz olduğunugörmek; bir topluluğa öncülük yapacağınıza ve çok fazla mal eldeedeceğinize işarettir.

» Kirmanî: Serçe görmek; çocuğa…

Serçelerin çok sesçıkardığını ve gürültü yaptıklarını görmek; saldırgan ve kavgacı biriyle işyapacağınıza…

Ağzınıza serçe aldığınızı veonu yuttuğunuzu görmek; çocuk sahibi olacağınıza…

Birilerinin size çok sayıdaserçe verdiğini görmek; serçe miktarınca mal elde edeceğinize…

Serçe öldürmek veya elinizdeöldüğünü görmek; zarar göreceğinize işarettir.

» EbuHulde der ki: Bir gün İbn-i Sîrîn’in yanındaydım. Derken biri geldi vegördüğü bir rüyayı anlatmaya başladı: "İlginç bir rüya gördüm. Kucağımdaçok sayıda serçe vardı. Birer birer onları dışarı çıkarıyor, öldürüyor vekelime-i şehadet getirip bir kuyuya atıyordum" dedi. Sonra da, "Sizcebu rüyanın tabiri nedir?” diye sordu. Bunun üzerine İbn-i Sîrîn adama evininnerede olduğunu sordu. "Falanca yerde, falan mahallede" diye cevap verdi.

İbn-i Sîrîn,"Sen bir süreliğine burada otur, ben dönerim” dedi. Sonra da yanımızdanayrılarak hâkimin yanına gitti. Adamın kötü biri olduğunu, insanlara işkenceettiğini bildirdi. Çok geçmeden halkı bu adamın evinde topladılar. Kısa biraraştırmanın ardından adamın elliye yakın insanı öldürüp evindeki kuyuya attığıortaya çıktı. Bu gaddar adam, zavallı insanları kandırarak evine götürüyor, acımadanhepsini öldürüyordu. Bunca insanı öldüren adamı hâkimin emri üzerine öldürdüler.Herkes bu tabire oldukça şaşırmıştı.


Diyanet Ruya : Rüyada bir serçe kuşu görülmesi; asaletli bir erkeğe yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir serçe kuşu tuttuğunu görmesi; o kimsenin asil bir erkekle arkadaş olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir dişi serçe kuşu bulduğunu veya satın al¬dığım görmesi; o kimsenin asil bir aileye mensup bir hanımla evleneceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir serçe yavrusu bulduğu¬nu görmesi; o kimsenin çocuğunun olacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında elinde bulunan bir serçenin uçtuğunu ve bir daha geriye dönmediğim görmesi; o kimsenin bir çocuğunun olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında birçok serçelerinin olduğunu görmesi; o kimsenin bir toplumun başına reis olacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Güzel kadına, erkek çocuğa, Birçok serçe kuşu zahmetsizce elde edilecek rızka, Elinde serçe görmek on altına, serçe görmek ve onu avlamak kadri ve kıymeti yüksek bir kimseden yardım görmeye, Serçe kesmek arzu ettiği bir şeyde muvaffakiyete, Serçenin tüyüünü yolmak yanu onun etini yemek itibar sahibi birinden mal ve servete kavuşmaya, bu kuş dişi ise varlıklı bir kadından böyle bir nimete ermeye, Serçeler aile ve akrabaların bir araya gelerek ülfet ve muhabbet etmelerine, Serçe yavrularına rastlamak, bir çocuğu varsa kuyuya düşmesine, Serçeler bazen günah ve masiyette toplanmaya, tefrikaya ve hezimete uğramaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada serçe görmek; çok kıymetli bir şahısla yorumlanır. Serçe bulduğunu gören, böyle bir insanla arkadaşlık eder. Dişi bir serçe bulan veya alan, şerefli bir kadınla evlenir. Serçe yavrusu bulduğunu görenin, bir çocuğu olur. Elindeki serçenin uçtuğunu ve bir daha dönmediğini görenin, evladı vefat eder. Serçenin gözlerini diken, çocukları aldatır. Birçok serçeye sahip olduğunu gören, bir cemaate başkan olur. Bir serçenin boğazına girdiğini görenin, evladı yahut akrabalarından birinin oğlu kuyuya düşer. Serçe cinsinden kuşlar da aynı suretde tabir olunur.


MollaCami Tabiri : Rüyada serçe görmek, oyun ve hikaye ile insanları güldüren bir amigoya işarettir. Serçe kuşu, erkek çocuğa da işarettir. Bundan dolayı bir kimse serçe kuşunu kestiğini görse, o kimsenin zayıf bir çocuğu dünyaya gelir veonun öleceğinden korkulur. Bazı tabirciler zengin,otoriter, işleri hususunda hilekar, kin tutmayı ve münakaşa yapmayı seven bir kimsedir, dediler.Serçe kuşu güzel olan kadına da işarettir. Serçelerin güzel sesleri ise, güzel söz ve ilim okumaya işarettir.Rüyada çok sayıda serçe topladığını görmek, gören kimse için meşakkatsiz elde edilen mallardır. Serçeler çocukla da tabir edilir. Elinde bir serçe olduğunı gören kimse, on altına nail olur.Serçe kıymeti büyük bir kimsedir. Binaenaleyh rüyada bir serçeye rastladığını veya sahip oldugunu gören kimse, büyük bir kimseden yardıma nail olur. Serçe kuşu avlamanın tabiri de böyledir.Serçeyi kestiğini gören kimse, galip gelmeye arzu ettiği güçlü bir kimseye zafer bulur. Serçenin tüyünü yolduğunu veya etinden yediğini gören kimse,kadir ve şanlı kimsenin malından servet sahibi olur. Eğer serçe dişi olursa,bir kadına işarettir. Bir serçeye sahip oldugunu gören kimsenin, bir çocuğu olur ve büyük adamlar arasına geçer. Bir kimse, elinde veya kafesinde bir serçe olduğunu, fakat so a uçtugunu ve tekrar geldiğini görse, o kimseninhasta bir çocuğu varsa, vefat eder. Rüyada serçelerin gözlerini oyduğunu ve onları kör ettigini gören kimse, çocuklara hile yaparak onlan aldatmaya çalışır. Serçelerin yavrulanna rastladığını gören kimsenin, eğer küçük birçocuğu varsa kuyuya düşer. Rüyada serçelere sahip oldugunu gören kimse zenginleşir ve olgun bir topluma vali olur. Serçeler aile ve akrabalarıyla sevinçli günlerde toplanmaya ve birbirlerine ülfet ve muhabbet etmeye işarettir. Bazen de serçe kuşlan günah ve masiyette toplanmaya, tefrika(ayrılık) ve hezimete ugramaya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna