Rüyada Oluk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Oluk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Oluk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Oluk görmek ile alakali tabirler, Rüyada Oluk görmek ne anlama gelir? Rüyada Oluk nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Oluk dini rüya tabirlerinde Oluk anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada oluk görmenin üç tabirivardır:

1-Vali

2-Öncü

3-Az menfaat.

» İbn-i Sîrîn: Bir oluktan aşağıya doğrusu döküldüğünü görmek; bölgede kan döküleceğine…

Yağmur yağdığını ve oluktanaşağı döküldüğünü görmek; bölge halkının söz sahibi birinden zarargöreceğine…

Yağmur bulutları olmadığıhalde yağmur yağdığını ve yağan yağmurun çatıdaki oluktan aşağı aktığınıgörmek; bölge halkına Allah’ın rahmetle nazar edeceğine…

Evinizin çatısına olukyaptığınızı görmek; büyük bir şahsiyetten mal elde edeceğinize…

Oluktan düştüğünüzü görmek;zarara uğrayacağınıza işarettir.

» ÇağdaşUlema: Su oluğundan tutunarak yukarı tırmanmak; illegal yollarla hedefinizeulaşacağınıza...

Aynı rüyada kayıp düştüğünüzügörmek; illegal yollarla hedefinize ulaşamayacağınıza...

Herhangi bir su oluğundankayarak düşmek; bir kargaşadan sıra dışı bir yöntemle kurtulacağınızaişarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada oluk görmek, bazı zamanlarda iyilik sahibi bir kimseye delalet eder.
Bir kimse rüyada bir takım olukların yağmursuz bir havada aktığını görse, fitnelere ve akan olukların sayısınca boyun vurulmaya delalet eder.
Oluklar cariyelere ve ev hizmetleriyle meşgul olan kölelere delalet eder. Bazan da oluklar ferahlığa, üzüntü ve kederden kurtulmaya delalet eder. Çünkü oluklardan suyun akmasıyla, halkın üzüntü ve kederi gider.
Bazan oluklar, elçi ve vekile veya kendisine emniyet edilen şeyde hiyanet etmeyerek herkese layikiyle hakkım veren emin bir kimseye delalet eder.
Eğer oluklardan kan aksa, o şehir halkının kanlarını akıtacak düşmana delalet eder.
Eğer oluklardan safi su aksa ve halk da ondan faydalansalar, ucuzluğa, bolluğa ve emniyete delalet eder.
Eğer oluklardan bulanık su aksa veya o suyun pis bir kokusu olsa, hastalık, yara, büyük çıban, kabarcık, çiçek ve bunlar gibi şeylere delalet eder.
Rüyada Kabe'nin üzerinde bulunan rahmet oluğunu bir cami veya bir ev ya da maruf bir yerde görmenin tabiri, «Kuyu» maddesinde anlatüan zemzem suyunun tabiri gibidir, özellikle rahmet oluğundan akan sudan halk faydalandıysa.
Bir kimse rahmet oluğunun altında olduğunu görse, o kimseye Allah (C.C.) 'ın rahmeti erişir ve ümit ettiği şeyi hasıl olur. özellikle rahmet oluğundan kendisine temiz bir su dökülmüş ise.


İhya Rüya Tabirleri : Arada bir iyilik yapan kimseye, ev hizmetlerini gören kimsese, elçi ya da vekile, kendine emanet edilen şeyi hakkıyla koruyan yahut emanetin hakkını veren insana, Çörtenlerde biriken yağmur sularının oluklardan aktığını ve bu berrak sudan insanların istiifade ettiğini görmek ucuzluk ve bolluğa, hayır ve berekete, Oluktan su aktığını görmek üzüntü ve kederden kurtulmaya, Oluktan bulanık yahut pis kokulu su aktığını görmek yara, çıban, kabarcık ve diğer cilt hastalıklarına, Oluktan kan akması, insanlarınkanını akıtacak düşmana, Yağmursuz bir havada çörtenden yahut bulun suyunu aşağı indiren oluktan su aktığını görmek fitne ve anarşiye, bunun sonucu akacak kana; Kabe'nin üzerinde bulunan Altınoluğun altında olduğunu ve üzerine bu oluktan berrak su döküldüğünü görmek ilahi rahmete, ümit ettiği şeyin meydana gelmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya zevce ve cariye ile tabir edilir. Bunlardan tatlı su içen evlenir. Acı veya tuzlu içmek; zinaya işarettir. Musluğunun yahut oluğunun bozulduğunu görenin, eşiyle veya cariyesiyle arası açılır. Bunların kırılması yahut kaybolması zevce veya cariyenin vefatıdır.


MollaCami Tabiri : Rüyada oluk görmek, iyilik sahibi bir kimseye işarettir,Bir kimse rüyada bir takım oluklardan yağmursuz bir havada aktığını görse, fitnelere ve akan olukların sayısınca boyun vurulmaya işarettir.Bazen de oluklar ferahlığa, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir. Çünkü oluklardan suyun akmasıyla, halkın üzüntü ve kederi gider. Bazen oluklar, elçi ve vekile veya kendisine emniyet edilen şeyde hıyanet etmeyerek herkese layıkıyle hakkını veren emin bir kimseye işarettir.Eğer oluklardan kan aksa, o şehir halkının kanlarını akıtacak düşmana işarettir.Eğer oluklardan safi su aksa ve halk da ondan faydalansalar, ucuzluğa ve bolluca ve emniyete; bulanık ve pis kokulu su akması ise hastalıklara ve sıkıntılara işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna