Rüyada Ocak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ocak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ocak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ocak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ocak görmek ne anlama gelir? Rüyada Ocak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ocak dini rüya tabirlerinde Ocak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » Allame Meclisî: Yanan bir ocak görmek; bahtınızın açık olacağına…

Ocağınızın söndüğünü görmek;elinizdeki malı kaybedeceğinize işarettir.

» Çağdaş Ulema: Ocağı yanar vaziyette görmek; huzur ve rahatlığa…

Ocağı sönük görmek;birileri tarafından terk edileceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda bir ocak başında bulunduğunuzu ve onu yakmaya çalıştığınızı görmeniz; başladığınız bir işi bitirmeye gayret gösterdiğinize, rüyanızda ocağınızın sönmüş olduğunu görmeniz, işinizin bir çıkmaza girdiğine işaret eder. Rüyanızda ocağınızın sönmüş olduğunu görmeniz; sizin bir aile faciası ile karşı karşıya gelebileceğinize, rüyanızda ocağınızın yanık ve alevli olduğunu, yani güzel bir şekilde yandığını görmeniz; aile yuvanızın mutluluk içinde olduğuna delalet eder. Kişinin rüyasında bir ocak yaptığını görmesi; o kimsenin bolluk içinde yaşayacağına, ocağının sönmüş olduğunu görenin evinin yıkılacağına delildir.


İhya Rüya Tabirleri : Ev işlerini yürüten kimseye, binek hayvanına yahut kişinin kendi otomobiline, kişinin hayatını kazandığı dükkan yahut işine, Ocak bekar için evlenmeye, kafirin müslüman olmasına, günahkarın tövbesine, İzerinde çanak vb. bulunan ocak evli kimse için hanımmının hamile kalmasına, Ocak, bir yerden gelen yahut bir yere giden kimse için eve, Ateşli ocak ihtiyaçları gidermeye ve rızka, ateşsiz ocak üzüntü ve kedere, Ocakta güzel alevlerle yanan ateş görmek evlada, Ocaktaki ateş kişinin midesine, orda görülen odun ise yediği şeylere, Ocakta görülen çömlek kocaya, onun evin ihtiyaçlarını gidermek için çektiği sıkıntılara delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada ocak; evin reisi ve kıymetli bir zevceyle tabir olunur. Kirmani'ye göre ocak; bir hanenin düzenidir. Onda görülen iyi kötü her hal buna göre yorumlanır.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Kerpiç ocak; kirli bir aileye işarettir. Altın, gümüş gibi kıymetli bir madenden ise; şerefli bir aileye delalet eder. Taş veya tuğladan ocak görmek; fakir fakat, ahlaklı bir aileyle tabir edilir. Bir ocağın yıkılması, sahibinin elindeki ni'metlerin gitmesidir. Bazı tabircilere göre, aile fertlerinin seferine de delalet eder. Ağaçtan ocak, münafık bir ailedir. (Müslüman gibi görünen gizli kafirlere, iki yüzlü insanlara münafık denir.)
Rüyada bir ocak yaptırdığını gören, rahat bir hayat sürer. Yanmakta olan bir ocak ta böyle tabir edilir. Ocağı sönmüş görenin, hanesi harap olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna