Rüyada Nasihat Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Nasihat Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Nasihat Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Nasihat görmek ile alakali tabirler, Rüyada Nasihat görmek ne anlama gelir? Rüyada Nasihat nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Nasihat dini rüya tabirlerinde Nasihat anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Birinin size dünyevî veuhrevî nasihatlerde bulunduğunu görmek; dünya ve ahiret saadetine yönelikmüjdeye işarettir. Bunun aksini görmek ise aksine yorulur.

İnsanlaranasihat ettiğinizi görmek; mutluluğa…

Bir hastayadünyevî ve uhrevî nasihatlerde bulunduğunuzu görmek; o kimse gerçek hayattada hastaysa iyileşeceğine, dünyevî ve uhrevî menfaatler elde edeceğineişarettir.

» Cabir Mağribî: Dinî inanç üzere birine nasihat etmek veya nasihatdinlemek iyiye tabir edilir. Rüyalarda uhrevî nasihatlerde bulunan kimse,Allah'ın yakın meleklerinden biridir. İnsanlara, hayra nail olacakları yönündemüjdeler verir ve onlardan Allah'a şükretmelerini ister.

İçeriği kötülük ve fesat olannasihatler ise kovulmuş şeytana aittir. İnsanların hayır işlerini kötüyeyönlendirir. Tövbe etmesini ve Allah'a dönmesini geciktirir. Bu yüzden kovulmuşşeytanın şerrinden korunmak ve felaha kavuşmak için tövbe etmek ve Allah'adönmek gerekir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada bir şahsa düşmanı tarafından yapılan nasihat: «Bir de onlara: «Åžüphesiz ki ben sizin iyiliğinizi isteyenlerdenim» diye yemin etti.» (*) mealindeki ayet işaretince hiyanet ve aldanmaya delalet eder.
(*) Sure-i A'raf, ayet 21.


İhya Rüya Tabirleri : Bir kimsenin hayırlı öğüdünü dinlemek Allah'tan korkmaya, öğütten kaçınmak bedbahtlığa; Düşmanın nasihatini dinlemek şeytanın ve nefsinin isteklerine uymaya, hiyanet ve aldanmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada bir şahsa düşmanı tarafından yapılan nasihat: «Bir de onlara: «Süphesiz ki ben sizin iyiliğinizi isteyenlerdenim» diye yemin etti.» (*) mealindeki ayet işaretince hiyanet ve aldanmaya delalet eder.
(*) Sure-i A'raf, ayet 21.


MollaCami Tabiri : Rüyada bir şahsa düşmanı tarafından yapılan nasihat: "Bir de onlara: Şüphesiz ki ben sizin iyiliğinizi isteyenlerdenim, diye yemin etti." (araf süresi a-21.) mealindeki ayetin işaretiyle hıyanet ve aldanmaya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna