Rüyada Mücevher Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Mücevher Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Mücevher Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Mücevher görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mücevher görmek ne anlama gelir? Rüyada Mücevher nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mücevher dini rüya tabirlerinde Mücevher anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mücevher satıcısı, salihve iffetli kimse için ilim ve takva sahibi biri olacağına işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Kendinize ait mücevherveya incileri sattığınızı görmek; ilim sahibi ve dindar biriyseniz, insanlarahayrınızın dokunacağına, değilseniz, hizmetçi istihdam edeceğinize vemücevherlerin değeri kadar mal elde edeceğinize işarettir.

» ÇağdaşUlema: Çok sayıda mücevher görmek; fakirliğe…

Mücevhere sahip olmak;bahtınızın açılacağına…

Mücevher almak;tasarruflu olmak zorunda kalacağınıza…

Mücevher kaybetmek; hiçbeklemediğiniz bir fırsat yakalayacağınıza…

Mücevher satmak;yapacağınız bir ticarette zarar edeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada mücevher görülmesi; güzel, zengin ve iffetli kadınlara yorumlanır. Câfer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir mücevhere kıymet takdir ettiğini görmesi; o kimsenin evleneceğine, kişinin rüyasında bir çok mücevherlere sahip olduğunu ve onları ötekine ve berikine dağıttığını görmesi; o kimsenin halkın başında yönetici olacağına, kişinin rüyasında bir mücevher satın aldığını görmesi; o kimsenin eğer mücevher deliksiz ise bakire bir kızla, eğer aldığı mücevher delikli ise dul bir hanımla evleneceğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Rüyada mücevher görmek; güzel, olgun ve zengin kadınlarla yorumlanır. Çok sayıda mücevher, hesapsız mal demektir.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında mücevher sattığını gören, kadınların işleriyle meşgul olur. Delik mücevher; dul kadına işarettir. Mücevher satan kadın, cariye veya kölesini satar.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Beyaz mücevher, evlattır.
Cafer-i Sadık (R.A.) bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Biriktirilmiş mal, meşhur ilim, tanınmış evlat, güzel ve namuslu eş, faydalı kelam, hayır, bereket, ve iyi fiiller. Rüya sahibi günahkarlardan ise, mücevher rüyası pişmanlığa delalet eder. Rüyasında bir mücevhere kıymet biçtiğini gören, evlenir. Sahip olduğu mücevherleri halka dağıttığını gören, Hakk'ın emir ve yasaklarını duyurur. Deliksiz mücevher alan bakire ile evlenir.


MollaCami Tabiri : Rüyada mücevher görmek, doktora, bilgine, rütbeye, rahatlığa, geçime, fayda ve menfaata işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna