Rüyada Minber Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Minber Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Minber Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Minber görmek ile alakali tabirler, Rüyada Minber görmek ne anlama gelir? Rüyada Minber nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Minber dini rüya tabirlerinde Minber anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada minber görmenin beştabiri vardır:

1-Yönetici

2-Hâkim, yargıç

3-İmam

4-Hatip

5-Makam.

» AllameMeclisî: Minber veya minare görmek; hukuk alanında öncü bir şahsiyet olacağınıza...

Minbere veya minareyeçıktığınızı görmek; liyakat elde ettiğiniz takdirde öncü bir şahsiyetolacağınıza veya makamınızın artacağına işarettir.

» Müellif:Minberde hutbe okuduğunuzu veya ilim anlattığınızı görmek; sizin veya birakrabanızın saygınlık elde edeceğine…

Minberde şiir okuduğunuzuveya dinî meseleleri ihtiva etmeyen bir konuşma yaptığınızı görmek;inancınızı yitireceğinize ve adınızın kötüye çıkacağına…

Bir hâkimin minbere çıktığını,minberin kırıldığını ve hâkimin yere düştüğünü görmek; makamınızdanazledileceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Devlet başkanı, başbakan, vali, imam ve alime; Minbere çıkmak, ehil olanlar için bu makamlardan birine, diğerleri için hayırla şöhret bulmaya, Minber, arzu edilen şeye nail olmaya; bekar için istediği kdınla evlenmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Kendini minberde gören alimin, kadri bilinir. Bu rüyayı gören cahilse, hırsızlık yapar ve idam edilir. Kendini bir minberin altında gören, büyük bir zat tarafından kahredilir. Minberde uyuduğunu gören; devlet başkanına yakın olup, emniyete kavuşur.
Cafer-i Sadık'a göre, bu rüya şunların temsilcisidir. Sultan, hakim, imam, hatip ve mertebe. Bir kafirin minbere çıkması, dinden uzak bir hakimin iş başına gelişidir.
Abdulgani'en Nablusi şöyle diyor: Minber; büyük makamdır. Minberde olup, hayır konuştuğunu görmek; herkes için hayırdır. Devlet idarecilerinden birinin herhangi sebeple minberden indirilmesi, iyi değildir. Saltanattan düşeceklerine işarettir. Devlet başkanının minbere çıkması, onun gücünün devamına delalettir. Elleri bağlı olarak minberde hutbe okuduğunu gören, ya idam olunur yahutta büyük günahları işler.
Bu rüyanın diğer yorumları şöyledir: Minberi süslü görmek; adalete, minberi kirli görmek ise; zulme delalettir. Hatibin minberdeki hutbesini tamamlamaması, onun azline işarettir. Bir kadının minberde hutbe okuması, kötü bir isim yapacağına delalet eder. Minberde ulum ve hikmetten bahsettiğini veya hutbe irad eylediğin gören, ehilse devlet idarecileri sayesinde kudret ve şeref kazanır. Ehil değilse akrabaları yahut komşuları arasında layık olan bir kimse böyle yüksek kıymete nail olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna