Rüyada Levh-i Mahfuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Levh-i Mahfuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Levh-i Mahfuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Levh-i Mahfuz görmek ile alakali tabirler, Rüyada Levh-i Mahfuz görmek ne anlama gelir? Rüyada Levh-i Mahfuz nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Levh-i Mahfuz dini rüya tabirlerinde Levh-i Mahfuz anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Levh-i Mahfuz'u görmek; düzgün ve etkin söz söyleyen bir konuşmacıolacağınıza ve ilim öğreneceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Levh-i Mahfuz'u görmek;ilim ve hikmete işarettir.

» Cabir Mağribî:Levh-i Mahfuz'un küçük olduğunu görmek; durumunuzun kötü olduğuna…

Adınızın Levh-i Mahfuz'dayazılı olduğunu görmek; ecelinizin yaklaştığına işarettir.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Levh-i Mahfûz'u görmesi; o kimsenin ilim, hikmet ve Kur'an-ı Kerîm üzere büyük bir mertebeye erişeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında Levh-i Mahfûz'u küçük ve bayağı bir şekilde görmesi; o kimsenin bir işinde zorlanacağına, kişinin rüyasında adının Levh-i Mahfûz'da yazılı olduğunu görmesi; o kimsenin ecelinin yakın olduğuna yorumlanır. Câfer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Rüyada Levh-i Mahfuz'un görülmesi; rüya sahibinin bir kuruma veya herhangi bir yere başkan olacağına veya evlât sahibi olacağına ya da doğru yolda değilse hidayete ereceğine veyahut da nüfuz sahibi olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında Levh-i Mahfûz'u İslâm'ın tarifine ters bir şekilde görmesi; şerre, aksi ise hayra delalet eder. Bir kimsenin rüyasında Kudret kaleminin Levh-i Mahfuz üzerinde yazı yazdığını görmesi; eğer yazılan yazı okunuyorsa, hayra yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Kudret kalemini tam ve sağlam bir şekilde görmesi; o kimsenin kurtuluşa ve feraha kavuşacağına delalet şeklinde abir olunur. Bir kimsenin rüyasında Kudret kaleminin kırık veya çatlak olduğunu görmesi; o kimsenin ümitle beklediği şeye kavuşamayacağına ve aklının da dağılacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Etkinlik ve nüfuza, makam ve rütbeye, ilim ve hidayete ve hayırlı gelişmelere; Levh-İ mahfuzda yazılı bir şey görmek, o şeyin aynen vaki olmasına, orada isminin yazılmış olduğunu görmek vefat etmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Levh-i Mahfuz-u görmek; ilim, hikmet ve Kur'an'la yorumlanır.
Levh-i Mahfuz'u küçük vb. halde görmek; şerre delalet eder. Ismini levh-i Mahfuz'da görenin, eceli yakındır. Orada yazılı olan, aynen gerçekleşir.
Cafer-i Sadık'a göre bu rüya, başkanlık, evlat, hidayet, ilim ve nüfuz ile tabir olunur. Levh-i Mahfuz'u Islama uygun şekilde görmek; hayırdır. Aksi ise, iyi değildir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna