Rüyada Kurt Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kurt Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kurt Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kurt görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kurt görmek ne anlama gelir? Rüyada Kurt nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kurt dini rüya tabirlerinde Kurt anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kurt görmenin üç tabirivardır:

1-Kadın

2-Cariye

3-Hizmetkâr.

» AllameMeclisî: Bir kurtla boğuştuğunuzu görmek; düşmanlarınızla kavga edeceğinize…

Kurdu alt ettiğinizi görmek;düşmanınızı alt edeceğinize…

Kurt sütü içmek; kendiniziküçük düşürecek bir iş yapacağınıza ve saygınlığınızı kaybedeceğinize…

Kurt postu veya kurt etigörmek; mal elde edeceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Bir kurt tarafındanparçaladığınızı görmek; eşinizi boşayacağınıza…

Bir kurdu öldürüp etiniyediğinizi görmek; yediğiniz et miktarınca mirasa konacağınıza işarettir.

» ÇağdaşUlema: Kurt görmek; bir tanıdığınız konusunda dikkat etmeniz gerektiğine,eğer onunla düşmanlık edecek olsanız onun acımasız bir düşman hâlinegeleceğine…

Bir kurdun saldırısınauğramak; bir iş sırasında tanıdık birinin sorun çıkaracağına işarettir


İhya Rüya Tabirleri : Kurt görmek suçsuz bir kimseyi suçlamaya, amir yahut büyüğünden hoş bir söz işitmeye, senenin aylarına, Kurt avlamak ferahlık ve sevince, Kurdun deri ve kemiği mala, sütü ve eti korkuya yahut bir işin yoluna girmesine, Kurt başı makam ve itibara, Kurdun ısırması zarara, Kurt zalim düşmana, işini gizemeyen mahir hırsıza, Kurdun koyunla dost olduğunu görmek gösteriş ve nifaka, Kurdun evcil bir hayvana dönüşmesi hırsızın tövbekar olmasına; Solucan türü kurtçuk mal ve menfaate, Vücudundan kurtların dökülmesi evlad ve hizmetlilerin çoğalmasına, Kurtların insanın etinden yediğini görmek, eş ve yakınlarının kendi kazancından geçinmelerine, Çok iri kurtçuk büyük bir göreve, şeref ve itibara; yeşil kurtçuk saliha bir kadınla evlenmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bkz. Solucan.


Seyyid Süleyman : Rüyada kurt görmek; zalim, hain, yalancı bir amirle tabir olunur. Kurt eti, haram maldır. Sütü ise, korku ve endişedir.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir kurtu öldüren, islamdan döner. Bir rivayete göre, düşmanını kahreder. Kurt başı gören, büyük kıymet ve makam sahibi olur. Kurt derisi veya kurt kemiği bulmak; malla yorumlanır. Kurt tarafından ısırıldığını gören, devletten zarar görür. Kurtla beraber yatağında yatanın ailesine hükumetteki vazifeliler tecavüz ederler.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyasında kurt gören, zalim bir düşmanı görür. Bir rivayete göre, evine hırsız girer. Kurt avlamak; hayır ve makamdır. Kurdun sığıra dönüştüğünü görmek; hırsızın tevbekar olmasına delalettir.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen kurt. zalim bir düşman ve yalancı bir hırsızdır. Kendi evinde bir kurt olduğunu gören kimsenin evine bir hırsız girer.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna