Rüyada Kaplumbağa Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kaplumbağa Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kaplumbağa Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kaplumbağa görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kaplumbağa görmek ne anlama gelir? Rüyada Kaplumbağa nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kaplumbağa dini rüya tabirlerinde Kaplumbağa anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kaplumbağa görmek üç kimseyeişarettir:

1-Bilge

2-Zahit

3-Sanatkâr.

» AllameMeclisî: Kaplumbağa görmek; mal elde edeceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Kaplumbağanız olduğunuveya bir kaplumbağanın evinize girdiğini görmek; zahit biriyle arkadaş olacağınıza…

Kaplumbağa eti yediğinizigörmek; yediğiniz et miktarınca ilim öğreneceğinize işarettir.

» ÇağdaşUlema: Kaplumbağa öldürmek; bir destekçinin desteğini kaybedeceğinize...

Ölü kaplumbağa bulmak veyayemek; bazı dış etkenler nedeniyle bir destekçinizin desteğinikaybedeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında bir kaplumbağa görmesi kimsenin işlerinden düşünceli ve temkinli hareket etmesi gerektiğine delaletle tabir olunur.


İhya Rüya Tabirleri : Süslenip püslenerek kendini erkeklere gösteren kadına; hakim ve savcıların başkanına, bilgin kimseye, Kötü ve pis yerlerde görülen kaplumbağa, cahil ve dünya ehli insanlar arasında kadir ve kıymeti bilinmeyen alime, Onun etini yemek male, menfaate ve ilmme delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada kaplumbağa görmek, zahid, abid ve ilim sahibi bir zatla tabir edilir. Eline kaplumbağa geçtiğini gören, böyle bir insanla dost olur. Bir yolda, bir mekanda veya çöplükte kaplumbağa görmek; civarda kendisine ehemmiyet verilmeyen kıymetli bir insanın varlığına işarettir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Kaplumbağa görmek; kadı ile yorumlanır. Bir rivayete göre, erkeklerle düşüp kalkan süslü bir kadına delalettir. Kaplumbağa eti görmek, bilhassa yemek, ilim ve irfanla tabir edilir.


MollaCami Tabiri : Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boyve endamını erkeklere arzeden kadına işarettir.Bazı tabirciler kaplumbağa hakim ve savcıların reisine işarettir. Tabircilerden bazıları da Siim bir kimsedir, dediler. Rüyada kaplumbağanın etini yemek, mala veya Nebilerin (Peygamberlerin) ilimlerinden bir ilme işarettir.Bazı tabirciler de bir kimse kaplumbağa etini yese, hayır ihsan ve menfaal ve mala kavuşur, dediler. Rüyada kaplumbağa rastladığını veya ona malik olduğunu yahut evine soktuğunu gören kimse, eski ilimlere vakıf bir alimsebebiyle şüphe ve tehlikeden kurtulur. Kaplumbağanın bir yol üzerine atılmış olduğunu görse, orada ihtimanı veitinaya şayan bir ilim terk edilmiş olmasına işarettir.Bazı tabirciler ise rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye işarettir, dediler.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna