Rüyada Kaplan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Kaplan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Kaplan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Kaplan görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kaplan görmek ne anlama gelir? Rüyada Kaplan nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kaplan dini rüya tabirlerinde Kaplan anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada kaplan görmenin üç tabiri vardır:

1-Güçlü düşman

2-Düşmandan mal elde etme

3-Hüküm sahibi kimseden yanakorku.

» AllameMeclisî: Kaplan görmek; düşmanın size musallat olacağına ve ondan asladostluk görmeyeceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Kaplan, güç sahibi düşmanaişarettir.

Kaplanla savaşmak ve onu alt etmek; düşmanınızla savaşacağınıza…

Kaplanın galip geldiğinigörmek; düşmana karşı yenik düşeceğinize…

Kaplanın sizden korkupkaçtığını görmek; düşmandan yana güvende olacağınıza…

Kaplan eti yemek; birarbede yaşayacağınıza, ancak bu arbede sonunda zafer, onur ve büyüklükkazanacağınıza işarettir.

» Kirmanî: Ata biner gibi kaplana bindiğinizi görmek; izzet, makam ve zafere…

Kaplanla savaştığınızı ancakyenişemediğinizi görmek; söz sahibi birinden yana büyük bir korkuyaşayacağınıza veya şiddetli bir hastalığa yakalanacağınıza, ama daha sonraşifa bulacağınıza…

İtaatkâr bir kaplanın üzerinebindiğinizi görmek; düşmanın size boyun eğeceğine…

Kaplan sütü içmek;düşmandan yana bir korku yaşayacağınıza, ama daha sonra güvende olacağınıza…

Kaplan postu, kemiği veya tüyü almak ya da birinin size bunlarıverdiğini görmek; düşmanınızdanmal ve menfaat elde edeceğinize…

Kaplan öldürmek; İslamdininden yüz çevireceğinize ve bu inançtan bir hayır görmeyeceğinize işarettir.

» ÇağdaşUlema: Kaplan görmek; kinci bir kimse tarafından hissedilir şekilde eziyetgöreceğinize…

Kaplanın saldırısına uğramakya da kaplan tarafından takibe alınmak; kinci bir kimse tarafından büyükzararlar göreceğinize…

Kaplan öldürmek; kincibir kimseyi sakinleştireceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Zalim yöneticiye, düşmanlığını gizlemeyen şerli kimseye, şerrrinden insanların çekindiği kişi yahut topluluğa, Kaplana binmek saltanata, etini yemek mal ve şerefe, onu öldürmek düşmanı kahretmeye, Kaplan avlamak fasık birinden menfaat elde etemeye, Kaplaan görmek günahlardan tövbe etmeye, değişik alanlarda bilgi sahibi insana delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya kuvvetli bir şahısla yorumlanır.
Kirmani bir kaplana binmeyi şunlarla manalandırıyor; Yüksek mevki, kıymet, itibar ve zafer. Rüyada kaplan sütü görmek; düşmandan korkmaktır, ayrıca rüya sahibinin akıbeti hayırlı olur. Kaplan eti maldır. Derisi, kemiği, kılı; düşmanın malıdır. Bir kaplanı öldüren, işlerinde doğru yoldan ayrılır. Bir rivayete göre, kaplan sütü harpte ve başka alanda şöhrettir.
Bazıları kaplan rüyasını, zararsız düşmanla tabir etmişlerdir. Kaplanın yorumu arslanınkine benzer. Ancak, kaplan düşmanı daha kuvvetle temsil eder.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Kaplan görünen düşman ve zalim bir idarecidir. Kaplana binen; layıksa, büyük bir makama gelir.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla ifade ediyor; Kuvvetli düşman, ondan elde edilen mal ve devlet idarecilerinden korkmak.


MollaCami Tabiri : Rüyada kaplan zalim bir devlet reisi veya güçlü bir düşmandır.Rüyada bir kaplan öldürdüğünü gören kimse, bir düşmanı kahreder. Kaplan eti yediğini gören kimse, mal ve şerefe nail olur. Kaplana bindiğini gören kimse, büyük saltanata nail olur. Kaplanın kendi üzerine bindiğini gören kimseye, amir tarafından bir zarar gelir. Kaplanla cima yaptığını gören kimse, zalim bir kavimden olan fasıka (günahkar) bir kadına musallat olur. Evinin içerisinde bir kaplanbulunduğunu gören kimsenin evine, fasık(günahkar) bir kimse hücum eder. Rüyada bir kaplan veya pars avladığını gören kimse, fasık bir adamdan menfaat elde eder. Bir kaplanın kendisini ısırdığını gören kimseye, ısırdığı miktarda bir zarar isabet eder. Kaplan erkek bir adama işarettir. Kaplankadına da işarettir. Kaplan hile sahibi bir kimsedir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna