Rüyada Heykel Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Heykel Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Heykel Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Heykel görmek ile alakali tabirler, Rüyada Heykel görmek ne anlama gelir? Rüyada Heykel nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Heykel dini rüya tabirlerinde Heykel anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada çok sayıda heykel görmeninüç tabiri vardır:

1-Üzüntüve sıkıntı

2-Küçük makam

3-İşlerdeemaneti gözetmemek.

» İbn-i Sîrîn: Heykel, kadına…

Gölgesi yeredüşen heykeller görmek; gölgelerinin koyuluğu miktarınca üzüntü ve sıkıntıya…

Heykelsatın almak; evliliğe…

Heykelinizinkaybolduğunu veya elinizden düşürüp kırdığınızı görmek; eşiniziboşayacağınıza ya da onun öleceğine işarettir.

» Kirmanî: Heykelinizin çirkin görünümlübir şekle büründüğünü görmek; durumunuzun değişeceğine…

Heykelinizineski haline döndüğünü görmek; önceki durumunuza geri döneceğinize veAllah'a yöneleceğinize…

Heykelinizingörkemli bir hal aldığını görmek; herkesin sizden yüz çevireceğine veyazulüm göreceğinize işarettir.

» Cabir Mağribî: İnsan heykeliyle hayvan heykelini birinin değiştirdiğini görmek; heykellerideğiştiren kişinin kötüyordamlı ve yalancı biri olduğuna veya Allah'ın sıfatlarına dil uzatacağına…

Heykelinçok farklı bir türe dönüştüğünü görmek; zor bir işle karşılaşacağınıza veçıkmaza gireceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Korkudan emin ve düşmana galip gelmeye, Kilisede görülen heykeller hıristiyan inanç sistemine tabi olanlara, Camide heykel görmek bid'at ve hurafeye, Evinde heykel yahut büst görmek kendi nefsine yahut eş ve çocuklarına aşırı ilgi ve taşkın muhabbete; neefsini put edinmeye, Cadde ve sokaklarda görülen heykel, eğer bilinen birine ait ise boş ve anlamsız şeylere, bilinmeyen birine ait heykel güç ve iktidarı malmayan düşmana, Herhangi bir büst yahut heykele tazim göstermek şirk ve nifaka, cahiliye çağı gelenek ve göreneklerine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Put.)


Seyyid Süleyman : Karısı hamile olan birinin heykel vb. tasvir görmesi, erkek evlatla yorumlanır. Üzerinde heykeller ve tasvirler asılı olduğunu gören, devlet idarecisi ise, sefere gider. Maaşlı bir kimseyse, bir işte muvaffak olur. Çirkin yakışıksız işlerle meşgul olan birinin, hırsızın veya başka suçlunun bu rüyayı görmesi, hapisle ve gözaltı ile yorumlanır. Iyi ahlaklı bir insanın aynı rüyayı görmesi, muhafaza ve emniyettir.
Arkasına bir heykel yüklenen iyi bir insan, halk nazarında heybetli olur. Bu rüya harbe ve düşmanlığa da delalet eder. Bir hayvan üzerinde heykel vb. ni gören, o hayvandan faydalanır. Çirkin bir heykel ve suret görmek; zarar ve şerdir.


MollaCami Tabiri : Rüyada heykel görmek, korkudan emin olmaya ve düşmana galip gelmeğe işaret eder.Rüyada görülen heykel, evlada, hanıma, menfaata, din ve dünyaca muamelattan kaçınmağa işaret eder. Bazen de bu heykelleri görmek, namaz, ibadet ve taata işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna