Rüyada Hatip Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Hatip Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Hatip Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Hatip görmek ile alakali tabirler, Rüyada Hatip görmek ne anlama gelir? Rüyada Hatip nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Hatip dini rüya tabirlerinde Hatip anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Hatip veya vaiz görmek; çirkin sözler işiteceğinize veyahorlanmanıza neden olacak bir iş yapacağınıza işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada hatip, temizliğe, tevazu etmeye, günahlardan tevbeye, ağlamaya, adın yüceliğine, uzun ömre, mü'minlerin emirine ulaşmağa delâlet eder.
Hatip görmek, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye delâlet eder. Yine hatip görmek, ferahlığa ve hac mevsiminde toplanmaya delâlet eder.
Kocası olmayan bir kadın rüyada hatip görse, hatip olan birisiyle evlenir;
Bekâr oları bir erkek rüyada hatip görse, evlenmek için gayret sarf eder.
Kendisinin hatip olduğunu gören kimse, bir memuriyete lâyıksa haline uygun bir memuriyete tayin edilir.
Eğer rüyada hitabetin şartlarını yerine getirmeye çalışsa, tayin edildiği hizmette yardım görür.
Siyah elbise yerine beyaz elbise giyse, o kimsenin kıymeti yüce ve rızkı çok olur. Siyah elbise giyse fakat hutbe okumasa, yahut rüyada otursa o kimse arkadaşları üzerine yükselir, yahut rüsvay olacağı bir âfete düşer.
Hac mevsiminde hutbe okuduğunu görse ve buna da ehil değilse yahut ailesinden buna ehil bir kimse de olmasa, rüya sahibinin adaşı yahut halktan kendisine benzeyen kimse hakkmda tâbir edilir. Yahut rüyayı gören bazı belâya düşer. Yahut ismi iyi olarak yayılır.
Hutbeyi güzel okuduğunu ve lâyıkı veçhile insanlara namaz kıldırdığını ve tamamladığını, halk da hutbesini güzelce dinlediklerini görse, itaat edilir bir vali olur ve halk kendisine itaat eder. Namazı tamamlamadığını görse, memuriyetinden azledilir.


Diyanet Ruya : Rüyada bir hatip görülmesi bilgiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir hatibin kendisine birtakım nasihatlerde bulunduğu nu veya onunla dertleştiğini görmesi; o kimsenin çok iyi tanıdığı bir kişiden işleri hakkında yardım göreceğine işaret eder. Bir kadının rüyasında hutbe okuduğunu ve vaaz ettiğini görmesi kadının kuvvet ve kudrete nail olacağına, Bekâr bir kadının rüyasın da hutbe okuduğunu görmesi; o kadının temiz ve sâlih bir kişi ile evleneceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Mimberde görülen hatip uzun ömre, günahlardan tövbeye, alçak gönüllülüğe, temiz ve iyi giyinmeye, iyilikle emredip kötülükten sakındırmaya, Konferans, panel, sempozyum veya herhangi bir hitabet kürsüsünde temiz ve düzgün konuşan hatip hayra, Sözü uzatan, güzel konuşmak için kendini zorlayan hatip riyakar, nifak ehli birine, Kadının mimberde hutbe okuduğunu görmesi salih bir kimse ile evlenmeye delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada hatip, temizliğe, tevazu etmeye, günahlardan tevbeye, ağlamaya, ve uzun ömre işaret eder.Hatip görmek, iyilikle emredip kötülükten sakındırmaya işaret eder. Hatip görmek, ferahlığa ve hac mevsiminde toplanmayada işaret eder. Kocası olmayan bir kadın rüyada hatip görse, hatip olan birisiyle evlenir. Bekar olan bir erkek rüyada hatip görse, evlenmek için gayret sarfeder.Kendisinin hatip olduğunu gören kimse, bir memuriyete layıksa haline uygun bir memuriyete atanabilirEğer rüyada hitabetin şartlarını yerine getirmeye çalışsa, tayin edildiği hizmette yardım görür. Siyah elbise yerine beyaz elbise giyse, o kimsenin kıymeti yüce ve rızkı çokolur. Siyah elbise giyse fakat hutbe okumasa, yahut rüyada otursa o kimse yükselir, yahut rezil olacağı bir belaya düşer. Hacc mevsiminde hutbe okuduğunu görse ve buna da ehil değilse yahut ailesinden buna ehil bir kimse de olmasa, rüya sahibinin adaşı yahut halktan kendisine benzeyen kimse hakkında tabir edilir. Yahut rüyayı gören bazı belalarla karşılaşır. Yahut halk arasında iyi bir insan olarak anılır. Hutbeyi güzel okuduğunu ve iyi bir şekilde insanlara namaz kıldırdığını ve tamamladığını, halk da hutbesini güzelce dinlediklerini görse, itaat edilir biramir olur ve halk kendisine itaat eder. Bir kadın hutbe okuduğunu vaaz ve nasihat ile halkı ikaz ettiğini görse, gücü artar. Aynı kadın hutbede vaaz ve nasihat edici sözden başka şeyler konuşsa, rezil olur ve kadınların kötü tanınır. Minberde hutbe okuduğunu gören kadın, iyi bir kimse ile evlenir. Cuma günü hatib gibi hutbe okuduğunu gören kadın, kocasından boşanır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna