Rüyada Hapis, Zindan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Hapis, Zindan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Hapis, Zindan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Hapis, Zindan görmek ile alakali tabirler, Rüyada Hapis, Zindan görmek ne anlama gelir? Rüyada Hapis, Zindan nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Hapis, Zindan dini rüya tabirlerinde Hapis, Zindan anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.
 

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Hapse/ zindana girdiğinizi vehemen oradan çıktığınızı görmek; murada ereceğinize…

Tanıdık birgardiyan görmek; genişliğe çıkacağınıza ve akıbetinizin iyi olacağına… ["(Yusuf:)Rabbim! Benim için zindan, bunların benden istediklerinden daha iyidir! Eğeronların hilelerini benden çevirmezsen, onlara meyleder ve cahillerden olurum,dedi."[121]]

Meçhul bir zindandaolduğunuzu görmek; üzüntü ve sıkıntıya işarettir. Nitekim Hz. Yusuf (a.s)şöyle buyurmuştur: "Rüyada zindan; mezara, belaya, dostları sınamaya vedüşmanları sevindirmeye işarettir."

» AllameMeclisî: Hapiste olduğunuzu ve ayağınıza veya çenenize zincir vurduklarınıgörmek; hapse düşeceğinize…

Hapiste olduğunuzu ve serbestbırakıldığınızı görmek; borcunuzun ödeneceğine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Daha önce hiç görmediğinizbir zindanda olduğunuzu görmek; ölüme işarettir. Çünkü rüyada meçhul zindan,mezara yorulur.

Kendinizi daha öncegördüğünüz veya neresi olduğunu bildiğiniz bir zindanda görmek; üzüntü vesıkıntıya…

Zindanda olduğunuzu veayaklarınıza pranga bağlandığını görmek; bir işe teşebbüs edeceğinize,ancak geç kalacağınıza işarettir.

» Kirmanî: Kendinizi daha önce görmüş olduğunuz bir zindandagörmek; dindar biriyseniz, büyüklük elde edeceğinize, dindar değilseniz,birtakım dünyevî şeyler yüzünden üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza…

Kollarınız kelepçeli birhalde gardiyanla birlikte ilerlediğinizi görmek; daha önce kapanmışişinizin tekrar düzeleceğine ve işlerinizin yoluna gireceğine işarettir.

» ÇağdaşUlema: Hapishane görmek; güvende olduğunuza…

Suçsuz yerehapse atıldığınızı görmek; size şüpheyle bakan biriyle karşılaşacağınıza…

Hapistenkurtulmak; hayatınızda yeni bir dönemin başlayacağına işarettir.

 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna