Rüyada Gülmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gülmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gülmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gülmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gülmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Gülmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gülmek dini rüya tabirlerinde Gülmek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Gülmek; üzüntü vesıkıntıya…

Kahkahaatmak veya yüksek sesle gülmek; uzun süreli bir üzüntü yaşayacağınıza… ["Artıkkazanmakta olduklarının cezası olarak az gülsünler, çok ağlasınlar!"[114]]

Sessizgülmek; üzüntünüzün az olacağına işarettir.

» Kirmanî: Ssessiz gülmek, muradaereceğinize… ["O esnada hanımı ayaktaydı ve (bu sözleri duyunca) güldü.Ona da İshak’ı, İshak’ın ardından da Yakup’u müjdeledik."[115]]

Kahkahayla ve yüksek sesle gülmek; üzüntü ve musibete işarettir.

» ÇağdaşUlema: Birine gülmek; doğru olmayan arzulara işarettir.


Diyanet Ruya : Kişinin rüyasında güldüğünü görmesi, gam ve kederle tabir olunur. Rüyanızda kahkaha ile güldüğünüzü görmeniz; büyük bir kedere maruz kalacağınıza işaret eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında tebessümle güldüğünü görmesi; o kimsenin muradına ereceğine delaletle tabir olunur. Câfer-î Sâdik'ın yorumuna göre: Rüyanızda tebessüm ederek güldüğünüzü görmeniz; bir erkek evlâda sahip olacağınıza, eğer bekâr iseniz; iyi bir kızla evleneceğinize ve her durumda bu rüyanızın hayırlı olduğuna yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Bu rüya üzüntüye işarettir. Kahkahayla gülmek; daha büyük bir derdi ifade eder.
Kirmani'ye göre, tebessüm etmek; müjde ve murada nail olmaktır.
Cafer-i Sadık diyor ki: Tebessüm etmek; erkek evlada delalet eder. Rüya sahibi bekarsa; evlenir. Iyi ve dindar bir karısı olur. Bu iyi bir rüyadır.


MollaCami Tabiri : Rüyada kahkahasız gülmek ferahlık ve sevince işaret eder. Kahkaha ile gülmek ise, aglamaya işaret eder. Rüyada yapılan bir şakadan dolayı gülünürse, şaka yapan kimsenin uyanıkken insaniyetsizliğine işaret eder. Bir şeyi taklid etmekten dolayı gülmenin tabiri de böyledir.Rüyada gülmek üzüntüdür. Bazı tabirciler, rüyada güldüğünü gören kimse, erkek bir çocukla müjdelenir, dediler.Tebessüm ettiğini görse, iyilik ve sevince işaret eder. Bazen de bu rüya gördüğü gibi çıkar. Bir kimse rüyada bir yerde güldüğünü görse, orada ucuzluk ve bolluk olur.Rüyada ölmüş bir kimseyi gülüyor görse, o kimsenin ahirette durumunun iyi olduğuna işaret eder.Rüyada gülmek, hafiflik ve ahmaklıktır. Özellikle bu rüyayı görenler, selahiyetli kimse iseler, bunların görevlerinden alınmalarına işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna