Rüyada Gözyaşı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gözyaşı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gözyaşı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gözyaşı görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gözyaşı görmek ne anlama gelir? Rüyada Gözyaşı nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gözyaşı dini rüya tabirlerinde Gözyaşı anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada gözyaşı görmenin üçtabiri vardır:

1-Mutluluk

2-Üzüntü ve sıkıntı

3-Menfaat.

» Kirmanî:Gözünüzden soğuk gözyaşları boşaldığını görmek; mutluluğa…

Gözyaşı yağmuru görmek;üzüntü ve sıkıntıya…

Ağlamadığınız halde gözünüzdegözyaşları olduğunu görmek; iğneleyici sözler işiteceğinize ve bundanrencide olacağınıza…

Gözünüzde gözyaşı yerine toz/toprak biriktiğini görmek; toplanan miktar kadar zahmetsizce helal mal eldeedeceğinize…

Yanaklarınızdan gözyaşınınaktığını görmek; malınızı harcayacağınıza işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen gözyaşı eğer soğuksa ferahlıktır. Sıcaksa, üzüntü ve kederdir.
Ağlamaksızın yüzüne gözyaşlarının aktığını gören kimseye nesebi hakkında kötü söz söylenir ve sözü geçen birisi olur. "'
Gözünün yaşını gözü içinde dolaştığını ve gözlerini sulandığını gö-ı nn kimse, helâl mal biriktirir ve kendisi onu gizlemeyi istediği halde düşmanı o malı açığa vurur. Eğer o yaşlar gözünün üzerine akarsa, o helâl malı infak etmekle kalbi temiz ve rahata kavuşur. Sağ gözünün yaşı sol gözüne girdiğini görse, o kimsenin oğlu kızına yakınlık eder.
Rüyada esnemek anında çıkan gözyaşı, sebepsiz olarak az bir zimmettir. Bir ışık veya güneşe bakmaktan dolayı gözden çıkan yaşı görmek, güneş ve ışığın delâlet ettiği kimse tarafından ona gelecek zarara delâlet eder. Bazan da gözyaşı, yalnızlığa, gurbete, şiddete ve sevgiliye karşı şevk ve iştiyaka delâlet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Sıcık gözyaşı üzüntü ve kedere, serin gözyaşı sevinç veferaha, Göz içinde biriken gözyaşları mal biriktirmeye, onların yüzüne akması bunu afiyet le ve cömertçe harcamaya, Gözyaşı yalnızlığa, gurbete, sevgiliye hasrete; hayatı iyi ve doğru anlayıp ahiret yurdu için hazırlanmaya, yufka yürükliliğe ve kalb inceliğine delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen gözyaşı eğer soğuksa ferahlıktır. Sıcaksa, üzüntü ve kederdir. Ağlamaksızın yüzüne gözyaşlarının aktığını gören kimseye soyu hakkında kötü söz söylenir ve sözü geçen birisi olur.Gözünün yaşını gözü içinde dolaştığını ve gözlerini sulandığını gören kimse, helal mal biriktirir ve kendisi onu gizlemeyi istediği halde düşmanı o malı açığa vurur. Eğer o yaşlar gözünün üzerine akarsa, o helal malı infak etmekle kalbi temiz ve rahata kavuşur. Bir ışık veya güneşe bakmaktan dolayı gözden çıkan yaşı görmek, güneş veışığın işaret ettiği kimse tarafından ona gelecek zarara işaret eder. Bazen de gözyaşı, yalnızlığa, gurbete, şiddete ve sevgiliye karşı ilgiye işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna