Rüyada Ekmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ekmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ekmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ekmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ekmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Ekmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ekmek dini rüya tabirlerinde Ekmek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada ekmek görmenin dört tabiri vardır:

1-Güzel geçim

2-Helal mal

3-Yöneticilik

4-Hayır ve bereket.

» AllameMeclisî: Temiz, sağlıklı ve düzgün ekmek; mutluluğa…

Ekmek satın alıp evegötürdüğünüzü görmek; helal rızk elde edeceğinize ve malınızın artacağına…

Ekmek pişirmek; ailenizinnafakasını kısacağınıza…

Kirli ve sağlıksız ekmek;kötü geçime…

Arpa ekmeği; züht ve takvaya…

Bakla, mercimek ve nohutekmeği; yoksulluğa…

Pirinç ekmeği;işlerinizin kötüye gideceğine işarettir.

» Müellif:Temiz ekmek görmek; mutlu olacağınıza…

Kirli ekmekgörmek; geçiminizin iyi olmayacağına…

Ekmek satınalıp eve götürdüğünüzü görmek; helal rızk elde edeceğinize ve malınızınartacağına…

Birine ekmekverdiğinizi görmek; o kimseyi rahatlığa çıkaracağınıza işarettir.

» Hz.Danyal (a.s): İki veya üç adet ekmek bulduğunuzu görmek; üzüntüdenkurtulacağınıza…

Ekmekyiyemediğinizi görmek; ecelinizin yaklaştığına…

Bol miktarda ekmeğiniz olduğunu,ama yemediğinizi görmek; üzüleceğinize işarettir.

» Kirmanî:Sıcak ekmek; genişliğe…

Kuru ve bayat ekmek; darlığa...

Arpa ekmeği; kıtlığaişarettir.

» CabirMağribî: Çavdar ekmeği görmek; dindarlığa ve geçim konusunda zorluğa…

Arpa ekmeği görmek; zühtve takvaya…

Pirinç ekmeği görmek; işlerinizinkötüye gideceğine…

Mercimek, bakla ve nohut ekmeği görmek; fakirlik ve üzüntüye…

Ekmek pişirmek; geçiminizinzorlaşacağına işarettir.

» ÇağdaşUlema: Ekmek görmek, almak veya yemek; vefalı dostlarınız olacağına…

Ekmek pişirmek; sevineceğinize…

Aç olduğunuzu ve birininekmek yediğini görmek; kendiniz için arzu ettiğiniz bir mevkie birarkadaşınızın ulaşacağına…

Bayat ve kuru ekmek görmek;yaşadığınız büyük sorunları bir an evvel geride bırakmanız gerektiğine…

Taze ve yumuşak ekmek görmek;evinize yabancı misafirler geleceğine…

Yuvarlak ekmek görmek;düzeltmeniz gereken bir hatanız olduğuna…

Yuvarlak ekmek yemek;yaptığınız bir hatanın sonucuna katlanmak durumunda kalacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada ekmek görülmesi sevinçle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında bir, iki veya yarım ekmek bulduğunu görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına, kişinin bilmediği bir yerde yarım ekmek bulup onu yemek istediği halde yiyemediğini görmesi; o kimsenin ecelinin yaklaştığına, kişinin rüyasında birçok ekmeği olduğu halde bunlardan yemediğini gören kimse akrabalarına zarar vereceğine veya onlardan zarar göreceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında sıcak bir ekmek yediğini görmesi; o kişinin keder ve sıkıntıya maruz kalacağına, kışının rüyasında pide yediğini görmesi o kimsenin ömrünün kısalığına, rüyasında bir ekmeği yanına astığını gören kimsenin fakir duruma düşeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir başkasına ekmek verdiğini görmesi; o sene ucuzluk olacağına, kişinin rüyasında ekmek bulmak için fırınları dolaştığını görmesi; o kimsenin yolculuğa çıkacağına, kişinin rüyasında katıksız ekmek yediğini görmesi; o kimsenin hastalanacağına, bir kimsenin rüyasında siyah ekmek yediğini görmesi; o kimsenin sıkıntıya duçar olacağına, arpa ekmeği yediğini görmek; kanaate, kişinin çavdar ekmeği yediğini görmesi; o kimsenin işlerinin azalacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve kanaate, Pirin unundan mamül ekmek işlerin durmasına ve sıkıntıya, Mercimek ve bakla unundan yapılmış ekmek yoksulluk ve hüzne, Birine ekmek vermek o sene bollok olacağına, Ekmek aramak yolculuğa, aradığı ekmeği bulmak yolculuktan elde edilecek dünyalığa, Birçok ekmeğe sahip olmak uzun ömre, dost ve ihvanın (din kardeşlerinin) artmasına ve bol rızka, Birkaç ekmek bulduğunu görmek gam ve kederden kurtulmaya, Bilinmeyen bir yerde yarım ekmek bulup bunu bir türlü yiyememek ecelin yaklaşmasına, Bilnen bir yerde yarım ekmek bulup onu eline almak yarı ömrün geçtiğine,


Seyyid Süleyman : Rüyasında bir, iki veya yarım ekmek bulan; üzüntüsünden kurtulur. Meçhul bir yerde bulduğu yarım ekmeği yemek istediği halde, başaramayanın eceli yaklaşmıştır. Bilinen bir yerde yarım ekmek bularak bunu eline alanın yarı ömrü geçmiştir. Birçok ekmeği olduğu halde bunları yemeyen; akrabasına zarar verir yahut onlardan zarar görür. Sayet bu ekmeklerden yerse, mal ve ni'mete kavuşur. Çok sıcak ekmek yediğini gören, sıkıntı ve üzüntü içine düşer.
Kirmani demiştir ki: Rüyada sıcak ekmek yemek; iyi geçim imkanına, güzel ve beyaz ekmek yemek; devlet başkanının adalet ve insafına, siyah ve kötü ekmek yemek; geçim zorluğuna fakat, dinde salaha işarettir. Darı ekmeği yemek te böyle tabir edilir. Arpa ekmeği yemek; zühd ve kanaate, pirinç unundan yapılmış ekmek yemek ise; sıkıntıya ve işlerin duraklamasına delalet eder. Mercimek unundan ekmek yiyen hüzün çeker ve fakir düşer. Bakla unundan yapılmış ekmek; aynı şekilde üzüntü ve zaruret işaretidir.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Ince ekmek, yani pide ve yufka yemek; iktidar içinde yaşamak, zevk sürmektir. Bir rivayete göre, ömrün kısalığına delalet eder. Bir ekmeği yanına astığını gören; fakir olur. Ihtiyaç içinde kalır.
Ismail El Eş'as demiştir ki: Rüyada ekmek görmek; mertebe sahibi bir insana delalet eder.
Pişmiş ekmek kırığı görmek; hükümdar için memleket, emir için vilayet, tüccar ve zengin için kar elde etmekle yorumlanır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna