Rüyada Domuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Domuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Domuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Domuz görmek ile alakali tabirler, Rüyada Domuz görmek ne anlama gelir? Rüyada Domuz nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Domuz dini rüya tabirlerinde Domuz anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Domuz görmek; cimri biriyle arkadaş olacağınıza ve bu dostlukla ondandaha da nefret edeceğinize…

Domuz etiyemek; haram ve pis mal elde edeceğinize…

Bir domuzsürüsüne çobanlık ettiğinizi görmek; asaletsiz ve alçak kişilere önderolacağınıza…

Domuz yavrusugörmek; bahtınızın açılacağına ve riyaset bulacağınıza…

Domuz öldürmek; düşmanakarşı zafer elde edeceğinize…

Bir domuzun saldırısınauğradığınızı ve ona yenik düştüğünüzü görmek; zarar göreceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Yaban domuzu güçlü, zenginancak alçak ve gafil kimseye; evcil domuz ise kalbi geniş ancak kötü, dinsiz veçirkef kimseye…

Dağılmamalarıiçin domuzları bir yere doldurduğunuzu görmek; bol miktarda haram malbiriktireceğinize işarettir.

» Kirmanî: Domuz kovaladığınızı görmek;dünyevî yaşantınızın güzel olduğuna, ancak ahiretinizin iyi olmadığına…

Domuzyavrusu görmek; üzüntüye…

Domuz sütüiçmek; içtiğiniz süt kadar mal konusunda üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza…

Domuz etiyemek; haram mal yiyeceğinize…

Domuzlarıbir yerden başka bir yere götürdüğünüzü görmek; dünyanızın güzel,ahiretinizin kötü olacağına…

Domuzlarınarasında dolaştığınızı görmek; zulümle elde edeceğiniz bir mal yüzündensevineceğinize…

Domuzlarınarasında oturduğunuzu görmek; düşmanınıza galip geleceğinize ve büyüklükkazanacağınıza...

Birdomuzun arkanızdan girip önünüzden çıktığını görmek; gerçekleşmesiniistediğiniz oldukça çirkin bir emelinizin gerçekleşeceğine…

Birininsize domuz postu verdiğini görmek; haram mal bulacağınıza…

Domuzlaraçobanlık yaptığınızı görmek; kötü bir topluluğa din önderliği yapacağınızaişarettir.

» ÇağdaşUlema: Domuz görmek; şansa…

Domuz kesmek;birini aldatarak maddî gelir elde edeceğinize, bunun neticesinde vicdan azabıçekeceğinize ve beklediğiniz faydayı göremeyeceğinize…

Domuz yavrusugörmek; başarı elde edeceğinize…

Yaban domuzu görmek; uzun ve zahmetli bir uğraştan sonra elde ettiğinizşeyleri ufak bir dikkatsizlik yüzünden kaybedeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Kirmânî'nin yorumuna göre bir kimsenin rüyasında domuz görmesi; o kimsenin akılsız biri olduğuna delalet eder. Kişinin rüyasında domuz görmesi; o kimsenin mevki sahibi birisine söz geçireceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında domuza bindiğini görmesi; o kimsenin düşmanlarına karşı üstünlük sağlayacağına, bir kimsenin rüyasında bir domuz ile uğraştığını görmesi; o kimsenin alçak ve karaktersiz birisi ile dil münakaşası yapacağına yorumlanır. Rüyanızda bir domuzu öldürdüğünüzü görmeniz; düşmanlarınızdan kurtulacağınıza, rüyanızda birçok domuz bulduğunuzu ve onları bir yere sakladığınızı görmeniz; sizin haram yollardan mal kazanacağınıza, rüyanızda bir evden domuzları kovaladığınızı görmeniz; işinizden ayrılacağınıza, rüyanızda domuz otlattığınızı görmeniz; insanlar üzerine âmir olacağınıza delalet eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyada domuz görülmesi; düşmanla yorumlanır. Kişinin rüyasında vahşi bir domuz gömesi; o kişinin kuvvet ve mal sahibi olacağına ve faydasız bir erkek olacağına işaret eder. Kişinin rüyasında bir yerde birçok domuz olup onları kaçmalarından korkarak muhafaza etmek istediğini görmesi; o kişinin haram yollardan mal toplayıp saklayacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında domuzları bir yerden bir başka yere sürüp götürdüğünü görmesi; o kimsenin dünyasının gayet mükemmel ve rahat olduğuna, kişinin rüyasında birtakım domuzların başıboş dolaştıklarını görmesi; o kimsenin bir yerden eline mal geçerek sevineceğine işaret eder. Rüyanızda bir domuza binip onu at gibi kullandığınızı görmeniz; düşmanlarınıza galip geleceğinize ve dünyada üstün bir mevkiye yükseleceğinize delalet eder. Bir başka yoruma göre rüyasında domuza bindiğini gören kimse; o kimsenin haramdan mal kazanacağına delaletle tabir olunur.


İhya Rüya Tabirleri : Düşmanla tabir edilir: Vahşi domuz servet ve güç sahibi olduğu halde kendisinden hayır ve iyilik görülmeyen insana, Domuzla cedelleşlek düşmanla kavgaya, domuzu yenmek yahut onu öldürmek düşmanı altetmeye, Bir yerdeki domuzları orada sürüp çıkarmak dünyaa hayatının güzelleşmesine, Bir domuza binerek onu istediği gibi sevk etmek düşmanı yenmeye, yetki ve makam ehli olmaya, Domuz eti yemek haram kazanca yahut kötü fiile delalet eder.


Seyyid Süleyman : Kirmani'ye göre bir domuz bulduğunu gören; alçak fakat kudretli bir kişi üzerinde nüfuz sahibi olur. Domuza binen; düşmanına galip gelir. Bir domuzla uğraşan; düşük biriyle tartışır. Domuzu helak eden; düşmanından istediğini alır.
Domuz eti haram mala delalettir. Etini yemek; kötü bir isim yapmaktır. Günah işlemektir. Birçok domuzu saklayan haram kazanır. Domuz yavruları kedere işarettir. Eline domuz eti, kemiği ve derisi geçen; hayırsız ve devamsız mal bulur. Domuzları bir evden kovaladığını gören, hükumet hizmetinden ayrılır. Domuz otlatan, alçak tabiatlı adamların bulunduğu yerde memur olur.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyada domuz görmek; düşmana delalet eder. Vahşi domuz, kudret ve servet sahibi biridir. Ancak, hayırsız ve faydasız insandır. Bir yerde bulunan çok sayıda domuzların dağıtılmasından korkarak, onları muhafaza eden; haram toplar ve saklar. Domuzları bir yerden başka yere götürenin dünyası, mükemmel olur. Domuzların dolaştığını görenin zalim biri sayesinde, eline mal geçer. Bu sebeple memnun olur. Üzerine bindiği bir domuzu istediği tarafa götüren; düşmanına galip gelir. Dünyada yüksek mertebeye ulaşır. Domuzun önünden girip arkasından çıkan; alçak asıllı biri vasıtasıyla muradına erer.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen domuz, düşmandır.Hanımıyle münakaşa halinde olan bir kimse rüyada erkek veya dişi bir domuz görse hanımını boşar.Bazen domuz, Yahudi ve Hıristiyan olan bir adamla tabir edilir.Domuzu görmek,şer,şiddet,hayret,dehşet,ümitsizlik ve harama inanan kimse için haram mala, domuzun dişisi, neslin çokluguna işarettir. Eğer, rüyada domuzu gören kimseye domuzdan bir zarar gelmişse, o kimse Hıristiyanlardanşiddet görür.Bir kimse domuza rast geldiğini görse, kuvvet ve kudret sahibi bir kimseden istikrara kavuşur. Bir takım domuzlara sahip olduğunu görse, birikmiş mala sahip olur.Kendisinin domuz olduğunu gören kimse dininde zillete düşmekle beraber,mal, ucuzluk ve bolluğa işarettir, Eğer görülen domuz semiz ise, dini bozuk ve kazancı çirkin bir kimseye yahut çok kuvvet ve kudretli bir Hıristiyanaişarettir.Domuzun eti, yağı veya kılı yahut derişi haram bir maldır.Domuzların sütunu içtiğini görmek malda yahut akılda musibettir.Bir kimse rüyada bir domuza binse o kimse kuvvet ve kudret sahibi olupdüşmanına galip gelir.Domuz ile çekiştiğini gören kimse zalim düşmanım yener.Domuz eti yediğinı gören kimse haram mal elde eder veya bir günah işler.Rüyada görülen kara domuzu, yolcu ve denizde seyahat eden kimse için yağmur ve doluya, dava ve düşmanlıkta bulunan kimse hakkında da, düşmanının kuvvetli ve cahil bir kimse oldugunu İşarettir.Evlenmeyi arzu eden kimse hakkında, mızacına uygun olmayan biriyle evlenmesine işarettir. Domuz, kadınla da tabir edilir. Bazı tabirciler rüyada görülen domuz eti, umum insanlar için iyidir. Bir kimse kebap olmuş domuz etini yediğini görse, bu gerçekten iyidir ve çabuk hasıl olacak menfaata işaret eder demişlerdir.Yataginda dişi domuz oldugunu gören kimse, yahudi kadınla cinsi münasebette bulunur. Domuzların yavruları, onlara sahip olan yahudi gören kimse için ucuzluk bolluk ve ihtiyacının görülmesi manasına gelir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna