Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Deprem görmek ile alakali tabirler, Rüyada Deprem görmek ne anlama gelir? Rüyada Deprem nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Deprem dini rüya tabirlerinde Deprem anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada deprem olduğunu ve yeriniçine gömüldüğünü görmek; kıtlığa, hastalığa veya söz sahibi birinden görülecekbelaya işarettir. "Nihayet biz, onu da, sarayını da yerin dibinegeçirdik."[93]

» AllameMeclisî: Deprem görmek; bir sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Deprem olduğunu ve yerinsarsıldığını görmek; depremin şiddetine göre bölge halkına söz sahibi birindenyana sıkıntı ve bela geleceğine işarettir.

» Kirmanî: Yerin hafifçe sallandığını,bir tarafın çöktüğünü, diğer tarafın ise olduğu gibi kaldığını görmek; hükümsahibi bir kimsenin o yöreye geleceğine, insanlara zulmedeceğine ve mallarınael koyacağına işarettir.

» ÇağdaşUlema: Deprem görmek; pek yakında yaşamınızda değişiklikler olacağına…

Depremden dolayı zarargörmek; ülke ekonomisindeki büyümeden dolayı zarar göreceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Yer sarsıntısi görmek hamile kadının çocuğunu düşürmesine, bir yerden bir yere göç etmeye, o bölgeye isabet edecek olan bela ve musibete, Bir dağın sarsılarak yerinden oynaması ve tekrar yerine oturması devlet başkanına ve halkına isabet edecek olan şidddet ve korkuya, Deprem olduğunu ve kimi insanların sağ kaldığını, kimilerinin de öldüğünü görmek oraya devlet adamlarının gelmesine ya da salgın hastalığa, Yer sarsıntısı bazen iş ve geçimde maydana gelecek canlılığa; Yerin sarsılarak batması dinin emirlerini yerine getirmemeye, çölleşmeye yahut şaşılacak gelişmelere, Yerin dürülmesi işi sonuçlandırmaya, amel işlemeyi terk etmeye delalet eder. (Yerle ilgili geniş tabir için 'Yer / Yeryüzü' ve diğer maddelere bakınız.)


Seyyid Süleyman : Bkz. Yer Yarılması ve Çökmesi ve Sallanma.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna