Rüyada Davul Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Davul Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Davul Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Davul görmek ile alakali tabirler, Rüyada Davul görmek ne anlama gelir? Rüyada Davul nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Davul dini rüya tabirlerinde Davul anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada davul çalmak; hiçbirhayrı olmayan yalan-yanlış sözler işiteceğinize veya cahilce yapılan ve sonuboş olan aleni işe veyahut da görünüşte şirin ama yalanla süslenmiş sözlersöyleyen, gerçekte ise dedikodu eden ve çirkin sözler sarf eden kişiyeişarettir.

» AllameMeclisî: Birinin evinde davul, zurna vs. çaldıklarını görmek; ev sahibininşöhret bulacağına işarettir.

» Müellif:Davul, kötü habere, yalan söze ve alenen yapılan işe işaret eder. Tümbunlar, rüyada onu çalan kimseye yorulur.

» İbn-i Sîrîn: Davul çalmak boş ve yalansözlere işarettir.

Davullabirlikte ney çalıp oynadığınızı görmek; üzüntü, sıkıntı ve musibete…

Tekbaşınıza davul çaldığınızı görmek; boş ve asılsız sözler söyleyeceğinize…

Davulçalıp oynamak; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

» Kirmanî: Davul çalmak, hiçbir faydasıolmayan boş ve karmaşık işler yapacağınıza ve insanlara yalan yere sözvereceğinize işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen davul boş bir haberdir. Davulu olan bir kimse, kavat, koğucu veya şarap satan bir kimse ile tabir edilir. Evinde davulla oynadığını ve çağırıp - bağırdığını gören kimseye, bir musibet erişir. Rüyada kendisinin davula dönüştüğünü görse, bu rüya saçma sapan bir rüya olduğundan batıldır. Kadın tabiatlı, alçak bir adamın davulunu görmek, ayıplı olan bir kadını görmeye delalet eder.
Kadınlara ait davulu görmek, batıl yollarla elde edilen faydası az ve düşmanı çok olan bir ticarete delalet eder.
Bando davulunu görmek, yalan habere, melike ait davulu görmek de, melike haber götüren kimsenin ölümüne delalet eder.
Bazı tabirciler bando davulunu görmek, her halinde Allah (C. C.)a şükür ve hamdeden kimseyi görmeye delalet eder, dediler. Sahur davulu gibi vakti unutturmamak için çalman davulu görmek, haddinden fazla kibirlenen zengin bir kimseyi görmeye delalet eder.
Hac kafilesinde çalınan davulu görmek, rehber ve kılavuza delalet eder. Gaziler için çalman davulu görmek de, böyledir.


Diyanet Ruya : Boş habere, gürültücü kimselere ve ayak takımına, Rehberlik görevi yapan ya da gaza için çalınan davul hayırlı iş ve habere delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kadınlara ait davul görmesi; haram yollardan kazanılan, faydası olmayan ve düşmanı çok olan bir ticârete delaletle tabir edilir. Kişinin rüyasında sahur davulu görmesi; o kimsenin haddinden fazla kibirlenen zengin bir kimseyi göreceğine, kişinin rüyasında hac kafilesinde çalman davulu ve gaziler için çalınan davulu görmesi; rehber ve kılavuza yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Boş habere, gürültücü kimselere ve ayak takımına, Rehberlik görevi yapan ya da gaza için çalınan davul hayırlı iş ve habere delalet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna