Rüyada Ceylan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ceylan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ceylan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ceylan görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ceylan görmek ne anlama gelir? Rüyada Ceylan nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ceylan dini rüya tabirlerinde Ceylan anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Ceylan görmenin dört tabiri vardır:

1-Kadın

2-Cariye

3-Evlat

4-(Kadınlardan yana) menfaat.

Ceylan eti yemek; güzelyüzlü bir kadınla evleneceğinize…

Ceylanın derisini, etini veyakuyruk yağını almak; bir kadından mal elde edeceğinize…

Ceylan öldürmek; bir kadındanyana üzüleceğinize işarettir.

» Allame Meclisî: Ceylan görmek; bakire bir kızla evleneceğinize…

Ceylan öldürdüğünüzü görmek; bakirebir kızla cinsel ilişkiye gireceğinize…

Ceylanın elinizde öldüğünü görmek; eşinizden yana üzüleceğinize…

Ceylan yavrusu görmek;çocuğunuz olacağına işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Av mevsiminde ceylanyakalamak; ganimet elde etmeye…

Bir ceylanınevinizde öldüğünü görmek; bir kadın yüzünden sıkıntı yaşayacağınıza…

Ceylanı taşveya okla vurmak; bir kadına çirkin bir söz söyleyeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada ceylan görülmesi ünlü rüya tabircileri tarafından değişik şekillerde yorumlanmıştır. Şimdi biz bunları ayrı ayrı ele alarak okuyucularımıza sunmaya çalışacağız. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında güzel bir ceylan yakaladığını görmesi; o kimsenin oldukça güzel bir cariyeye sahip olacağına, bir genç erkeğin rüyasında bir ceylan kestiğini görmesi; o gencin bir genç kızla evleneceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında ceylan eti yediğini görmesi; o kimsenin bir kadın yüzünden üzüleceğine, kişinin rüyasında bir ceylan yavrusu yakaladığını görmesi; bir çocuğunun olacağına delalet eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyada ceylan görülmesi güzel bir hizmetçi ile yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında ceylan avına çıktığını görmesi; hizmetçisini aldatarak onunla evleneceğine, yine bir kimsenin rüyasında bir ceylana taş attığını görmesi; o kimsenin eşini boşayacağına işaret eder. Câfer-î Sâdık'ın yorumuna göre: Rüyada ceylan görülmesi dört şekilde tabir edilir. Bunlar da: Bir ceylan görenin bir eş alacağına, bir hizmetçiye sahip olacağına, bir evlâda ve kadın sebebiyle mala kavuşacağına yorumlanır. Bazı yorumculara göre: Rüyada ceylan görülmesi; sevgiliye delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir ceylan görmesi; bir yakını ile tartışıp onu suçlayacağına, sonra da haksız olduğunu anlayıp ondan özür dileyeceğine, neticede de ondan büyük iyilik göreceğine, rüyanızda avcılar tarafından bir ceylanın vurulduğunu görmeniz; bir yakınınızın tehlikeli bir hastalık geçireceğine işaretle tabir edilir. Rüyanızda canlı olarak bir ceylan avladığınızı görmeniz; güzel bir hanımla (erkekle) evleneceğinize, fakat bu evlilikte beklediğiniz mutluluğu asla bulamayacağınıza, rüyanızda sürü halinde ceylanlar görmeniz birçok yeni iş ve mesleklerle karşılaşacağınıza ve bunların halli konusunda bir hayli zorluk çekeceğinize işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Güzel kadına, cariyeye, çocuğa ve güzel bir kadından mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Geyik.)


Seyyid Süleyman : Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir ceylan tuttuğunu gören, çok güzel bir cariye alır. Bir ceylanı kesen, bakireyle evlenir. Ceylan yüzdüğünü gören, yabancı kadınla zina eder. Ceylan eti yemek, güzel bir kadın sayesinde mal sahibi olmaktır. Ceylan öldüren, bir kadın yüzünden üzülür. Ceylan yavrusu tutanın cariyesinden güzel bir evladı olur.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Ceylan güzel bir cariye ile tabir olunur. Ceylan avında olduğunu gören, ya cariyesini aldatır yahutta bir kadını kandırarak evlenir. Ceylana taş attığını gören, karısını boşar.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla ifade ediyor: Zevce (kadın eş), cariye, evlat ve kadın sayesinde menfaat.


MollaCami Tabiri : Rüyada ceylan görmek, rüya sahibinin hiç ummadığı bir kimseyle evleneceğine işarettir.Rüyada ceylan avladığını görmek, rüya sahibinin mesud günlerinin sona ermesine delildir.Rüyada ceylan eti yemek, rüya sahibinin üzüntü ve sıkıntılı hayatının bir süre daha devam edeceğine işarettir.Rüyada ceylanı canlı olarak yakaladığını gören, güzel bir kimseyle evlenir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna