Rüyada Ayak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ayak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ayak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ayak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ayak görmek ne anlama gelir? Rüyada Ayak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ayak dini rüya tabirlerinde Ayak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Ayak görmenin sekiz tabiri vardır:

1-Geçim, kazanç

2-Ömür

3-Çaba göstermek

4-Mal talep etmek

5-Kuvvet

6-Yolculuk

7-Eğlence

8-Kadın.

» Hz.Danyal (a.s): Bir ayağınızın kesik veya kırık olduğunu görmek; malınızınyarısının zayi olacağına…

İki ayağınızıda aynı şekilde görmek; malınızın tamamının zayi olacağına veya öleceğinizeveyahut da bazı tabircilere göre yolculuğa çıkacağınıza…

Ayağınızındemirden veya bakırdan olduğunu görmek; ömrünüzün uzun, malınızın (nesildennesle) kalıcı olacağına işaret eder.

» İbn-i Sîrîn: İyi bir kimsenin ayağınıntopal olduğunu görmesi, dinî inancının güçleneceğine işaret eder. "Körevebal yoktur, topala da vebal yoktur, hastaya da vebal yoktur."[71]

Ayaklarınızın iple bağlıolduğunu görmek; bir zarara uğrayacağınıza…

Ayaklarınızın olmadığını vebastonla yürüdüğünüzü görmek; bir kimseye güveneceğinize, ancak onunsözünde durmayacağına…

Ayağınızın demirden olduğunugörmek; malınızın artacağına…

Ayağınızın gümüşten,üzerininse altından olduğunu görme; malınızın artacağına…

Ayağınıza pranga vurulduğunu görmek; zarara uğrayacağınıza…

Ayağınızın bir direğe bağlandığınıgörmek; iyiye…

Ayağınızın bir kapanatakıldığını veya bir batağa battığını gör-mek; rüyada gördüğünüz zorluk vezahmet miktarınca hileye maruz kalacağınıza…

Ayağınızınsürçtüğünü veya bir çukura düştüğünü görmek; din ve dünya işlerinden gerikalacağınıza veya sizi rencide edecek bir söz işiteceğinize…

Bindiğiniz birmerkebin üzerinde ayaklarınızı hareket ettirdiğinizi görmek; talepettiğiniz iş için son derece çaba sarf edeceğinize işarettir.

» Kirmanî: Her iki ayak da anne ve babayayorulur. Ayakta görülen her türlü eksiklik veya fazlalık, anne ve babaya…

Çok sayıda ayağınızınolduğunu görmek; yolculuğa çıkacağınıza ve eğer fakirseniz, zenginleşeceğinizeişarettir.

» Cabir Mağribî: Ayaklarınızın deve veyainek ayağına benzediğini görmek; gücünüzün ve makamınızın artacağına…

Ayağınızın vahşi hayvanlarınayağına benzediğini görmek; haram bir şey elde edeceğinize…

Ayağınızın kanatlıhayvanların ayağına benzediğini görmek; kazancınızın artacağına veyadüşmana karşı zafer elde edeceğinize işarettir.

» ÇağdaşUlema: Yalınayak yol yürümek; sağlığa…

Berrak suda yalınayak yolyürümek; iyiye…

Çayırda yalınayak yürümek; sonderece iyiye…

Taşlar üzerinde yalınayak yolyürüdüğünüzü ve ayağınızın ağrıdığını görmek; yapacağınız bir iştezorluklarla karşılaşacağınıza işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada ayak görmek kişinin servetinin devamlı olmasına, iyi amel yapmağa, işlerinde itimat ettiği şeye delalet eder. Ayak parmakları o insanın kız, cariye ve kölelerinin bezeklerine delalet eder. Ayak kemikleri geçim kaynağı olan malına delalet eder. Ayak kemiklerinden bir kemiğin göğe çıktığını gören kimse, ölür.
Ayaklarda görülen kıl, rüya sahibinin borcunun artmasına, ayaklar kişinin bineğine ve malına delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada ayaklarının kesildiğini görse, o kimsenin bineği ölür ve malı gider. Rüyada fazla bir ayağın olduğunu gören kimsenin, geçimi faz-lalaşır.
Ayağının güzelliği rüya sahibinin din ve dünyasının güzelliğine delalet eder. Günahkar bir kimsenin ayağının güzel olduğunu görmesi, tövbe etmesine; kafir için de Müslüman olmasına delalet eder. bazen ayağının güzel görünmesi, işlerinde gayretli olmasına ve arzu ettiği şeyin akıbetinin güzel olmasına delalet eder. bazen da ayağının güzelliği namazı tamamlamağa delalet eder.
Ayak, kişinin büyüğü veya çocuğu veya annesi yahut bineği veyahut gemisi ya da sanat ya malı gibi kendisine yardım eden kimseye ve yardım ettiği şeylere delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : İyi amele, işin devamını sağlayan unsurlara, servetin devamlılığına, Güzel ayak işteki sebat ile elde edilecek hayırlı sonuca, din ve dünya güzelliğine, namazı dosdoğru ve düzenli kılmaya, Günahkarın ayağını güzel görmesi tövbe etmesine, Ayakta görülen kkıl borca, Ayakta görülen ziyade güzellik geçimdeki rahatlığa, Ayağın kesilmesi binitin ve malın zarara uğramasına, Ayak parmakları ev halkının bezeklerine, Ayak kemikleri geçim vasıtası olan mal ve sermayeye; Ayağın kayması kazancın gitmesine, ilim ehlinin hata ve unutkanlığına, Ayak, genel olarak kişinin büyüğü, çocuğu, kullandığı vasıta, icra edilen sanat, yadın eden ya da edilen kimseye delalet eder. ( Ayak kayması için 'Sürçmek', ayak parmakları için 'Parmak', yalın ayak vs. için 'Yürümek' maddelerine bakınız.)


MollaCami Tabiri : Rüyada ayak görmek, kişinin servetinin devamlı olmasına, iyi amel yapmaya, işlerinde iltimat ettiği şeye işaret eder. Ayak kemikleri, rüya sahibinin geçim kaynağı olan malına işaret eder. Ayak kemiklerinden bir kemiğin göğeçıktığım görmek, rüya sahibinin ölmesine işarettir.Ayaklarda kıl görmek, rüya sahibinin borcunun artmasına, işaret eder. Rüyada bir ayağının fazla olduğunu gören kimsenin, geçimi fazlalaşır.Rüyada ayagmın güzel olduğunu gören kimsenin din ve dünyasının güzelliğine işaret eder. Günahkar bir kimsenin ayagmın güzel oldugunu görmesi, tevbe etmesine, inançsız için de Müslüman olmasına işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna