Rüyada Abdest Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Abdest Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Abdest Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Abdest görmek ile alakali tabirler, Rüyada Abdest görmek ne anlama gelir? Rüyada Abdest nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Abdest dini rüya tabirlerinde Abdest anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada abdest aldığınızı ve birininsizi seyrettiğini görmek; sizin vesilenizle birinin tövbe edeceğine işarettir.

» AllameMeclisî: Abdest aldığınızı görmek; insanların minnetinden güvendekalacağınıza ve hacetinizin minnetsizce reva olacağına işarettir.

» Müellif:Temiz ve berrak suyla abdest aldığınızı görmek; murada ereceğinize...

Temiz olmayan suyla abdestaldığınızı görmek; bunun aksine tabir edilir.

» Kirmanî: Berrak suyla abdest aldığınızı görmek; üzgünseniz sevineceğinize, korkuiçindeyseniz güvende kalacağınıza, borçluysanız borcunuzun ödeneceğine vehastaysanız iyileşeceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Namaz için abdest aldığınızı, sonra da abdestinizin bozulduğunugörmek; yapacağınız bir iş neticesinde çaresiz kalacağınıza ve perişanolacağınıza işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Abdest almak güzelliğe, korunmaya, hayır ve iyiliğe delalet eder. Temiz su ile tam olarak abdest almak maksada kavuşmaya, Abdestin tamamlanmaması mevcut sıkıntıların bir süre daha devam etmesine, Namaz kılmak gayesiyle abdest almak korkudan emin olmaya, Allahu Teala'nın himayesine, Abdest alıp namaza durmak gam ve kederden kurtularak Allah'a hamdetmeye, Abdest üstüne abdest almak ziyade nurlanmaya ve aydınlık bir gönüle, Meyve suyu gibi kendisiyle abdest almanın caiz olmadığı şeylerle abdest almak arzu edilen şeyin gerçekleşmemesine, Abdest almak isteyip de su bulamamak istenen şeyin güçlüğüne, Boy abdesti gerektiren bir durumda sadece namaz abdesti almak çetin bir işe girmeye, Sıcak su ile abdest almak kedere ve hastalığa, Hamam ve sokak gibi yerlerde abdest almak yüz kızartıcı bir duruma, gizlenen sırların açığa çıkmasına, Yatakta uzanır vaziyette abdest almak eş ve dostundan ayrılmaya, Oturduğu odada abdest almak artık orada oturmamaya, Deniz kenarında yahut çöplük gibi yerlerde abdest almak üzüntüden kurtulmaya ve hastalığın geçmesine, Abdest suyundan içmek hayır ve iyiliğe,korkudan emin olmaya, hastalıktan kurtulmaya ve berekete delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında saf su ile abdest alıp tamamladığını gören; üzüntüden, borçtan, hastalıktan, günahtan ve korkudan kurtulur. Her bakımdan selamete çıkar. Hulasa bu rüya elbette hayırdır. Abdesti tamamlayamayan, arzu ettiği işi neticelendiremez. Abdest alınması caiz olmayan bir şeyle abdest almak da abdesti tamamlayamamak gibi tabir edilir. Bir kavle göre bal veya sütle abdest almak, din hususunda iyidir.
Sıcak su ile abdest alan, kedere düşer ve bundan kurtulması ümit edilir. Abdest almak istediği halde suyun mevcut olmadığını görenin, arzusu güçlükle yerine gelir. Cünup olup abdest aldığını gören, çok zor bir işe girer.
Abdulgani'en Nablusi demiştir ki: Abdesti varken abdest alan; ni'met üstüne ni'mete, rahmet üstüne rahmete nail olur. Rüya aynı zamanda büyük bir makamın habercisidir. Abdest almak ihtiyaçtan kurtulmak ve murada erişmektir.
Namaz için abdest alan, düşmanından ve korktuğu şeyden muhafaza olur. Abdest alıp namaza başladığını gören, üzüntüden kurtulup, Cenab-ı Hakk'a hamdeder. Abdestsiz namaz kılmak; toplumun bütün fertleri için zorluğa işarettir. Namaz kılınması caiz olmayan bir yerde abdestsiz namaz kılan, arzusuna ulaşamaz. Yatağından kalkmadan yattığı yerden abdest alan; ya karısından yahutta bir dostundan ayrılır. Oturduğu odada abdest alan, o odada iskan etmez. Çarşıda veya hamamda abdest almak; Allah-ü Teala'nın gazabına delalettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna