En Güzel resimli Anneler günü mesajları
Ana Sayfa »Güzel Sözler » En Güzel resimli Anneler günü mesajları

En Güzel resimli Anneler günü mesajları

   

Her yıl mayıs ayının ikinci haftası anneler günü olarak kutlanır. Anneler günü 2018 yılında ise 13 Mayıs Pazar günü kutlanılacak. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alınır ve Annelere kutlama mesajları veya şiirler yazılır, gönderilir. Bizde o özel ve güzel insanların kutlu günü olan Anneler günü şiirleri, Anneler günü sözleri (Resimli Anneler günü mesajları) bu sayfada derledik. Sizler için hazırladığımız Anneler günü resimli mesajları bilgisayarınızdan, telefonunuzdan yada tabletinizden, sosyal medya aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. İşte Anneler günü mesajları resimli, Anneler günü mesajları sms sözleri...

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel bir gündür. Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

Anneler Günü Şiirleri Sayfası İçin Tıklayın!

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında da genişledi ve artık dünyanın değişik ülkelerinde kutlanmaya başlandı.

En Güzel Anneler Günü Mesajları Sayfası İçin Tıklayın!

Anne Jarvis Annesini kaybettikten sonra yaşadığı boşluğu bir türlü dolduramamıştır. Her sene onun ölüm yıl dönümü yaklaştıkça kendini daha kötü hissetmekte ve bu acısını etrafındakilerle paylaşmaktaydı. Sonunda bir gün yine annesinin ölüm yıl dönümü geldiğinde Mayıs Ayı'nın ikinci Pazar günü herkesi etrafına toplayarak bu günün anneler günü olmasını istediğini ve Anneler Günü olarak her sene kutlanmasını kabul edip etmeyeceklerini sordu. Herkesin kabul edilmesi üzerine bu gün anneler günü olarak kabul edilmiştir.

İşte Resimli Anneler günü kutlama mesajları

resimli Anneler günü mesajları

Biricik Annem, dünyada eşsiz bir güzellik varsa oda kalbindedir. Gül kokulu güzel Annem, Anneler günün kutlu olsun.

Yeryüzündeki binlerce çiçek arasından en güzeli olan anneme, seni çok seviyorum. Bu anlamlı günde yanında olmak çok güzel. Anneler günün kutlu olsun.

Annelerin en güzeline kucak dolusu sevgilerimle... Anneler günün kutlu olsun.

resimli Anneler günü mesajları

Fedakarlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et deseler, hiç düşünmeden ANNEM derdim... Canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. iyi ki varsın canım annem... Anneler günün kutlu olsun.

Anneler Günü Mesajları resimli (diğer resimleri) görmek için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna