En Güzel Sadakat ile ilgili sözler
Ana Sayfa »Güzel Sözler » En Güzel Sadakat ile ilgili sözler

En Güzel Sadakat ile ilgili sözler

   

En Güzel Sadakat ile ilgili sözler

Sadakat nedir? Sadakat'ın anlamı ile sevdiklerinizle paylaşabileceğini en güzel Sadakat sözleri sms mesajları bu sayfada derlerdik. Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel Sadakat ile ilgili Sözler (Sadakat mesajları) kısa sms ile yada cep telefonunuzdan veya tabletinizden sosyal medya aracı ile paylaşarak sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz. İşte Sadakat ne demek anlamı ile Sadakat ile ilgili güzel sözler (Sadakatla ilgili sözler).

Sadakat, doğru düşünmek, doğru konuşmak, doğru davranış sergilemek ve aynı zamanda doğruluğu kalbde korumak demektir. Bu mânâdaki sadakat, izafî bir tabir olup belli bir ölçüsü de yoktur.

Diğer bir deyişle Sadakat, Doğruluk, gerçeğe uygun olan doğru sözdür. Garaz lekesinden temizlenmiş ve her yönden halis olan bir dostluk da sadakatdır. Herhangi bir doğruluğa da sadakat denir. Doğruluğun karşıtı yalandır. Sadakatın karşılığı hiyanettir, doğruluktan yoksun olmaktır. İnsanlara sıdk ve sadakat yakışır. Yalancı bir kimseyi ne Allah sever, ne de kulları...

Sadakat ile ilgili güzel sözler

sadakat ile ilgili sözler  Kadın elmanın özü, erkek ise kabuğudur. Kadın ve erkek birbirinin eksiklerini tamamlar mahiyette yaratılmışlardır. Bu ikiliyi bir arada tutan tutkal ise karşılıklı sevgi, saygı, sadakât ve güvendir.

sadakat ile ilgili sözler  Sadakat sevdiğinin kalbini tutup avucunda tutmaktır ama sadakat gerektiğinde o yüreği fırlatıp yere atmaktır.

sadakat ile ilgili sözler  Sadakat, eğer onu taşıyacak gücü yoksa insana çok ağır gelebilir. (Spartacus)

sadakat ile ilgili sözler  Sadakatsizlik, nankörlerin işidir, nankörlük ise Allah'ın sevmediği huylardandır.

sadakat ile ilgili sözler  Ölüm gibidir sadakat. Bir kere çizgiyi geçtin mi, geri dönüş yoktur.

sadakat ile ilgili sözler  İddiacı ol ama haset seni yıkmasın Hak doğruya yardımcı bu aklından çıkmasın Yüksel başın dönmesin ihtirasla kör olma Taş atana ekmek at Sakın ha nankör olma. (Atakan Korkmaz)

sadakat ile ilgili sözler  Sadakat endam değildir aslında sevgiden kör olmaktır, hep kaçtığın şeye eninde sonunda yakalanmaktır sadakat.

sadakat ile ilgili sözler  Bu dünyada birbirinize sadık kalırsanız, iki vücutta bir ruh olursunuz ve o zaman insanların mutluluğunda sizin de payınız olur. (Hans Christian Andersen)

sadakat ile ilgili sözler  Para ile alınan sadakat daha fazla para ile mağlup edilir. (Seneca)

sadakat ile ilgili sözler  sadakat ile ilgili güzel sözlerEmanetin en faziletlisi, ahde vefa etmektir. (Hz Ali)

sadakat ile ilgili sözler  Sadakat, maddi endişelerle sınanmamalıdır. (crazy_sensei)

sadakat ile ilgili sözler  Yenilen efendisine sadık kalan, efendisini yeneni yendi demektir. (William Shakespeare)

sadakat ile ilgili sözler  Gençler yaşlıları budala zanneder, yaşlılar ise budalaların gençler olduğunu bilir. (George Chapman)

sadakat ile ilgili sözler  Sadakat, başkası istedi diye hain olmak değilmiş. Sadakat kendine sadık kalmakmış. (Tuncel Kurtiz)

sadakat ile ilgili sözler  Gençler sadık olmak ister, yapamazlar. Yaşlılar, sadık olmamak ister, yapamazlar. (Atasözü)

sadakat ile ilgili sözler  İnsana sadakat yaraşır, görse de ikrah,Yardımcısıdır doğruların, Hazret-i Allah!.. (Ziya Paşa)

sadakat ile ilgili sözler  Sevdiğine bağlı kalmak için uğraşmak sadakatsızlığın ta kendisidir. (La Rochefaucauuld)

sadakat ile ilgili sözler  Sadık dostum var deme başına bir hal gelmeyince. (Atasözü)

sadakat ile ilgili sözler  Yemine gerek görmeyecek kadar sözlerine sadık ol. (Dale Carnegie)

sadakat ile ilgili sözler  Dostlarımdan hangisinin vefalı, hangisinin vefasız olduğunu, artık ne vefalılara, ne vefasızlarına karşılık veremeyeceğim bir zamanda öğrendim. (T. Cicero)

sadakat ile ilgili sözler  Öyle bir seveceksin ki, yüreğinden kimse ayıramayacak. Ve öyle birini seveceksin ki, seni gözleriyle bile aldatmayacak. (Can Yücel)

sadakat ile ilgili sözler  Sözler verilir, sözler unutulur; gün gelir ihanet eden sadakat ister. (Tuncel Kurtiz)

sadakat ile ilgili sözler  Yokluğunla mum misali erirken bile, Suya hasret toprak gibi beklerim seni. Çünkü dünüm sendin bu günüm sen, Ve yarınımda yalnız sen olacaksın. (Atakan Korkmaz)

sadakat ile ilgili sözler  Kıyıdan uzaklaşacak cesaretin olmadığı sürece yeni okyanuslar keşfedemezsiniz. (Dcarnegile)

sadakat ile ilgili sözler  Aşk bile salt fizyolojik bir sorundur. Bizim öz irademizle hiç ilişiği yoktur. Gençler sadık kalmak isterler, kalamazlar; yaşlılar sadakatsizlik etmek isterler, edemezler. Söylenecek söz bundan ibaret. (Oscar Wilde)

sadakat ile ilgili sözler  Düşünce yeteneğimizi öldüren en büyük düşmanımız alışkanlıklarımızdır. (Smaugham)

sadakat ile ilgili sözler  Birini sevmeye, koyulmak başlı başına bir iş, bir girişimdir. Güç ister, yürek ister, körlük ister. Hatta başlangıçta öyle bir an vardır ki uçurumun üstünden sıçramak ister; düşünmeye kalkarsan aşamazsın onu. (Jean Paul Sartre)

sadakat ile ilgili sözler  Sadakat erdem değildir aslında, sevgiden kör olmaktır. Hep kaçtığın şeye eninde sonunda yakalanmaktır sadakat. Yemin etmeden bir daha düşün çünkü sadakatla başlayan her şey ihanetle biter.

sadakat ile ilgili sözler  "Seni seviyorum" diyen, seni gerçekten seven değildir. Seni gerçekten seven; "Seni seviyorum" demeye çekinendir. (Cemal Süreyya)

sadakat ile ilgili sözler  Yemin etmeden bir daha düşün, çünkü sadakatle başlayan her şey ihanetle biter. (Tuncel Kurtiz)

sadakat ile ilgili sözler  Niyâzımız o ki; Rabbimiz, bütün kızlarımıza Hz. Fâtıma vâlidelerimizin kalbî hayatlarından, Hazret-i Âişe vâlidemizin zekâ, firâset ve iffetinden ve bilhassa Hazret-i Hatice vâlidemizin sadâkat ve fedâkârlığından hisseler nasip eylesin.

sadakat ile ilgili sözler  Hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır, galip olmak, mağlup olmamak. (Mustafa Kemal Atatürk)

sadakat ile ilgili sözler  İyi bir karakteri oluşturan parçalar sadakat ve merhamettir.

sadakat ile ilgili sözler  Aşkta sadık olanlar aşkın yalnızca uçarı yönlerini bilirler; aşkın trajedilerini bilenlerse vefasızdırlar. (Oscar Wilde)

sadakat ile ilgili sözler  Sadakat uçurumdur, sadakatsizlik hiçlik.

sadakat ile ilgili sözler  Sevgili dediğin;yanında duran beden değil,gözlerini kapadığında seni her yerde görendir.

sadakat ile ilgili sözler  Ashâb-ı Kehf"in köpeği Kıtmîr, sadıklarla beraber olup onlara sadakat gösterdiği için büyük bir şeref kazandı, nâmı Kur"ân-ı Kerîm"e geçti. Nûh ve Lût (a.s)"ın hanımları ise, fâsıklarla beraber oldukları için cehenneme dûçâr oldular. (Şeyh Sâdî-i Şîrâzî)

sadakat ile ilgili sözler  Birkaç tane namuslu adam, birçoklarından daha iyidir. (Oliver Cromwell)

sadakat ile ilgili sözler  Mü'minler içinde Allah'a verdikleri sözde sadakat gösteren nice erler var. İşte onların kimi adağını ödedi, kimi de (bunu) bekliyor. Onlar hiçbir suretle (ahidlerini) değiştirmediler. (Ahzâb 23).

sadakat ile ilgili sözler  Sadık dost akrabadan yeğdir. (Atasözü)

sadakat ile ilgili sözler  İsteksiz yapılan işten, sevgi, saygı ve sadakatten yoksun evlilikten, haram, helal gözetmeyen kulun ibadetinden hayır gelmez.

 Ssadakat ile ilgili sözleradakat ya birine doğru koşmaktır, ya birinden kaçmaktır sadakat erdem değildir aslında. (Tuncel Kurtiz)

sadakat ile ilgili sözler  Sevdiğini başkasına uğurlamak mı daha zor, yoksa başkasından geldiğini bile bile onu karşılamak mı ? (Louis Aragon)

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna