En Güzel Resimli Öğretmenler günü mesajları
Ana Sayfa »Güzel Sözler » En Güzel Resimli Öğretmenler günü mesajları

En Güzel Resimli Öğretmenler günü mesajları

   

2017 yılının Öğretmenler Günü 24 Kasım Cuma kutlanacak. En değerli varlıklarımız öğretmenlerimiz için yılın en önemli günü 24 Kasım Öğretmenler Günü'dür. Hepimizin belli bir zamanda elinden geçtiğimiz o güzel insanların kutlu günü yani 24 Kasım Öğretmenler Gününde öğretmenlerimiz'e gönderebileceğiniz en güzel Öğretmenler günü mesajları (Resimli  Öğretmenler günü mesajları) bu sayfada derledik. Sizler için hazırladığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları (Öğretmenler Günü resimli kutlama mesajları) sms olarak yada whatsapp'tan, tabletinizden, Facebook'dan, twitter ve google plus'tan ulaştırarak öğretmenlerinizi sevindirebilirsiniz.

Öğretmenler Günü Tarihçesi

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür.

Türkiye'de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği'ni kabul ettiği gündür.

Pek çok ülkede 1994'ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris'te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”'nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”'ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.

Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir. Örneğin 12 Arap ülkesinde (Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen) her yıl 28 Şubat günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Gününün tatil olup olmadığı da ülkesine göre değişir.

İşte 24 Kasım Öğretmenler günü resimli mesajlar

resimli öğretmenler günü mesajları

* Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

* O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim hele o şefkatli bakışların içimi ısıtır öğretmenim sensin benim en iyi öğretmenim. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

resimli öğretmenler günü mesajları 18

* Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum.

* Saymakla tükenmez faziletlerin, zamanen ödenen o bedellerin, kıvancındır üstün talebelerin, iftihar ediniz siz öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Resimli Öğretmenler Günü Mesajları (Diğer Resimleri) görmek için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna